امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۴:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143683
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۹
تعداد بازدید: 229
الهوردی دهقانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز پیشنهاد تعیین قیمت خودروی داخلی در بازار از سوی وزیر صنعت را متناسب با بازار خودروی ...

الهوردی دهقانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز پیشنهاد تعیین قیمت خودروی داخلی در بازار از سوی وزیر صنعت را متناسب با بازار خودروی ایران ندانست و اظهار داشت: وقتی عرضه و تقاضا در بازار ایران توسط خودروسازان تنظیم می‌شود و ذائقه مشتری به وسیله منحصران خودروسازی داخلی به راحتی تنظیم و تغذیه می‌شود تعیین قیمت در بازار معنی ندارد.

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در واقع در این بازار خودروسازان منحصران و تعیین‌کننده قیمت بازار خواهند بود چرا که با کاهش و افزایش تولیدات و محصولات ورودیشان به بازار به راحتی قیمت‌ها را صرفاً افزایش خواهند داد و این برابر با مضاعف شدن فشارهای وارده بر مصرف‌کننده خواهد بود.

وی در کنار حذف انحصار برای تعیین قیمت خودرو در بازار، حضور خودروهای مشابه خارجی را نیز یکی از الزامات این طرح اعلام کرد و اظهار داشت: با حضور محصولات مشابه خارجی در بازار داخلی هم انحصار از صنعت خودروی داخلی رخت خواهد بست و هم امکان تعیین نرخ در بازار به معنی واقعی محقق می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم در تبیین فضای خودروی داخلی تصریح کرد: همین تعداد انگشت شمار خودروسازان داخلی در واقع تعیین کننده قیمت هستند و حرف زدن در مورد تعیین قیمت در بازار منطقی و واقعی به نظر نمی‌رسد.
انتهای پیام/60002/ع30/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها