امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۰:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143689
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۹
تعداد بازدید: 192
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، 4 روز پیش بود که رسانه‌ها خبر منصوب شدن غلامعلی خوشرو به عنوان سفیر و نماینده ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، 4 روز پیش بود که رسانه‌ها خبر منصوب شدن غلامعلی خوشرو به عنوان سفیر و نماینده دائمی ایران در سازمان ملل را بر روی خروج‌های خود درج کردند، منصبی که قرار بود ابتدا به حمید ابوطالبی اختصاص پیدا کند اما آمریکایی‌ها برای صدور ویزا به وی موافقت نکردند.

حمیدرضا ترقی مسئول کمیته امور بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به عقب‌نشینی دولت یازدهم برای اصرار در مورد معرفی ابوطالبی به سازمان ملل، اظهار کرد: این اقدام به معنای پذیرش زورگویی ایالت متحده آمریکا بود.

وی اقدامات دولت و وزارت امور خارجه برای فرستادن ابوطالبی به سازمان ملل را «جدی» ندانست و خاطرنشان کرد: پیگیری مناسبی از سوی وزارت خارجه و دولت دنبال نشد و ما دیدیم که دیپلماسی لبخند نیز بی‌تاثیر ماند و چاشنی این ماجرا نشد.

مسئول کمیته امور بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی خطاب به مسئولان وزارت امور خارجه تأکید کرد: عدم راه‌یابی ابوطالبی به سازمان ملل عقب‌نشینی فاحش بود و اگر قرار باشد روز به روز عقب‌نشینی کنیم فقط خودمان را در موقعیت ضعف قرار می‌دهیم که این مورد پذیرش هیچکس نیست.

به گزارش فارس، حمید ابوطالبی متولد سال 1336 تهران و دارای مدرک دکترای جامعه‌شناسی تاریخی از دانشگاه لوون فرانسه، کارشناسی ارشد جامعه شناسی سیاسی از دانشگاه سوربن فرانسه، کارشناسی ارشد تاریخ فرهنگ و تمدن‌ اسلامی از دانشکده الهیات دانشگاه تهران و کارشناسی جامعه شناسی از دانشگاه تهران است.

«جن ساکی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا د تاریخ 21 فروردین‌ماه 93 در مورد حمید ابوطالبی سفیر پیشنهادی ایران در سازمان ملل که در تسخیر لانه جاسوسی نقش داشته است گفته بود که آمریکا به عنوان کشور میزبان سازمان ملل، به جز استثنائات محدود، طبق بخش 11 توافقنامه مقر سازمان ملل، موظف است که مانع عبور نمایندگان کشورها به سازمان و خروج از مقر سازمان ملل نشود و به طور قطع این بدان مفهوم است که به نمایندگان منتخب کشورهای عضو سازمان ملل اجازه ورود به آمریکا برای هدف نمایندگی کشورهایشان در سازمان ملل را بدهد.

وی ادامه داد: همانطور که شما می‌دانید، تمامی روادیدها در مطابقت و هماهنگی با قوانین و تشریفات آمریکا سنجیده می‌شود اما در بین موارد دیگر، موارد خاصی برای موضوعات امنیتی و مرتبط با آن وجود دارد و شامل امنیت، تروریسم و نگرانی‌های سیاست خارجی می‌شود و بنابراین طیف گسترده‌ای از دلایل وجود دارد که یک روادید می‌تواند فاقد صلاحیت تلقی شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار