امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۲۱:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143705
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۹
تعداد بازدید: 14
سیدحسین نقوی‌حسینی نماینده مردم ورامین و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه ...

سیدحسین نقوی‌حسینی نماینده مردم ورامین و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یکی از مواردی که آمریکایی‌ها به ناحق و بر خلاف قوانین بین‌المللی و مقر سازمان ملل که وظایفی را بر عهده میزبان گذاشته انجام دادند عدم صدور ویزا برای آقای ابوطالبی بود.

وی با بیان اینکه دولت برابر کارشکنی و اقدام غیرقانونی آمریکایی‌ها تسلیم شد، اظهار داشت: مطالبه به حق جمهوری اسلامی ایران باعث اقدام ناحق طرف آمریکایی شد و در انتها ما تسلیم آنها شدیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه می‌شد در مذاکرات با طرف غربی بحث صدور ویزا برای آقای ابوطالبی را پیگیری کرد، گفت: در همین پیاده‌روی آقای ظریف با آقای کری می‌شد این بحث را پیگیری کرد تا یک بار هم که شده آمریکایی‌ها حسن نیت خود را به ما نشان دهند.

نقوی‌حسینی اضافه کرد: صدور ویزا برای نماینده ایران از اختیارات دولت بود که دولت آقای روحانی می‌توانست این موضوع را پیگیری کند اما متأسفانه این اتفاق نیفتاد.

وی همچنین بر لزوم به رسمیت شناختن حقوق مسلم جمهوری اسلامی ایران از سوی سایر کشورها تأکید کرد و به دولتمردان توصیه کرد اجازه ندهند طرف آمریکایی اقدامات نابحق خود را به ما تحمیل کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها