امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143725
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبر برگزاری دومین دور از مسابقه کارتون هولوکاست در رسانه‌های غربی بسیار پررنگ ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبر برگزاری دومین دور از مسابقه کارتون هولوکاست در رسانه‌های غربی بسیار پررنگ مورد بررسی و البته انتقاد قرار گرفته ولی در این میان، یک نشریه صهیونیستی هدف ایرانی‌ها از برگزاری چنین مسابقه‌ای را انتقام از انتشار کاریکاتور پیامبر مسلمانان در هفته‌نامه فرانسوی شارلی دانسته است.

اولین دور از این مسابقه در تابستان سال 1385 برگزار شد و با توجه به ممنوعیت بحث در خصوص جوانب امکان نفی هولوکاست در غرب، این مسابقه با استقبال خوبی مواجه شد.

غربی‌ها اما واکنش نشان دادند و مشهورترین عکس‌العمل منفی به این نمایشگاه، انتقاد «بان کی‌مون» دبیرکل سازمان ملل از مواضع ضدهولوکاستی در جریان کنفرانس جنبش عدم تعهد در سال 1391 در تهران بود.

تهران بارها اعلام کرده که هولوکاست میبایست مانند هر واقعه تاریخی دیگری مورد بررسی علمی قرار بگیرد و علاوه بر این، اتفاقی که شاید در اروپا افتاده باشد نمی‌تواند دلیل اشغال یک سرزمین در خاورمیانه و اخراج ساکنانش از خانه و کاشانه‌هایشان باشد.

عاروتص شوع در تاب و تب روزهای منتهی به شروع دومین دور از مسابقه کاریکاتور هولوکاست به این امر پرداخته و نوشته «ایران قصد دارد انتقام کاریکاتورهای (حضرت) محمد را که در مجله فرانسوی شارلی ابدو منتشر شده، بگیرد.»

این نشریه صهیونیست که گویا حافظه خوبی از عکس‌العمل ایرانیان به توهین به رسول گرامی اسلام دارد به دور اول مسابقه کاریکاتور هولوکاست هم پرداخته و گفته «مسابقه سال 2005 در پاسخ به انتشار کاریکاتورهای (حضرت) محمد در روزنامه هلندی جیلیاندپوستنس برگزار شده بود.»

نشریه موهن شارلی ابدو پس از حمله دو برادر فرانسوی الجزایری تبار به دفترش و کشته شدن 10 کارمند، باز هم سیاست پیشین خود را در پیش گرفت و یک هفته پس از حمله «سعید و شریف کواشی»، ویژه‌نامه‌ای با تیراژ 5 میلیون نسخه چاپ کرد.

در این ویژه‌نامه هم مجدداً کاریکاتور وجود مبارک حضرت رسول منتشر شده بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها