امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۲۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143745
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رضا صابری نماینده مردم آزادشهر در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رضا صابری نماینده مردم آزادشهر در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در نطق میان دستور خود در صحن علنی اظهار داشت: در طول 36 سال گذشته به برکت رهبری خردمندانه مقام معظم رهبری و حمایت‌های با بصیرت مردم همچنان با آرمان‌ها و شعارهای انقلاب اسلامی از جمله استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی پایبند بوده‌ایم و با وجود دشمنی‌های فراوان آمریکا و صهیونیسم و عوامل آنها دستاوردها و پیشرفت‌های بزرگی در همه حوزه‌های داخلی و عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌‌المللی به دست آورده‌ایم و از دولت می‌خواهم که همان‌طور که در میز مذاکره با 1+5 به طرف مقابل لبخند می‌زند، به منتقدان داخلی نیز احترام بگذارد و با لحنی تمسخرآمیز با آنها برخورد نکند.

وی افزود: امروز آرمانگرایی مبتنی بر واقعیت‌ها آن است که سیاست‌های اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصادی بومی و علمی متکی بر فرهنگ اسلامی و انقلابی را در بودجه‌ها و برنامه‌های توسعه‌ای کشور اجرا کنیم.

صابری خاطرنشان کرد: امروز رسالت مجلس کمتر از دولت نیست و از اعضای کمیسیون تلفیق می‌خواهیم که در تدوین بودجه بدون نفت اقدام کنند که قطعاً دولت را کارآمدتر و نقش مردم را در تولید بیشتر می‌کند، کما اینکه پیامی روشن برای دشمنان ایران اسلامی در تحریم ملت غیور ایران دارد.

وی تصریح کرد: توجه به حوزه‌های علم و فناوری، توجه ملی و اساسی است و نه صنفی و جزئی، از دولت و مجلس می‌خواهیم تا در افزایش بودجه پژوهشی همتی جهادی و انقلابی داشته باشند. شایسته نیست در انتهای برنامه پنجم همچنان بودجه پژوهشی کمتر از شروع برنامه و کمتر از نیم‌درصد باشد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس اضافه کرد: علاوه بر بودجه باید به دولت یادآور شوم که دشمنان به دنبال کم ارزش نشان دادن دستاوردهای علمی و جلوگیری از رشد علمی کشور هستند، به افتخارات علمی خود ارج نهیم و ضمن تشکر از شورای عالی انقلاب فرهنگی لازم می‌دانم به خاطر نفوذ انگیزه‌های سیاسی به فضاهای علمی و تحقیقاتی تذکر دهم که باید جلوی این خطر گرفته شود.

صابری تصریح کرد: امروز برخی از افراد دفاع و احترام به عوامل فتنه سال 88 را برای خود یک فریضه می‌دانند، ما خسارت‌های عظیم نقشه آمریکایی ـ صهیونیستی به دست عوامل داخلی موسوی، کروبی و خاتمی را در فتنه 88 نمی‌توانیم فراموش کنیم و قطعا مجازات عوامل فتنه تنها بخشی از مطالبه مردم است.

وی تصریح کرد: از برخورد قوه قضائیه با فساد اقتصادی حمایت می‌کنیم و از دستگاه قضا می‌خواهیم تا در تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی در مبارزه با فساد در هر رده‌ای برخورد محکم صورت گیرد.

نماینده رامیان و آزادشهر در پایان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود در بخش‌های مختلف از مسئولان خواستار رسیدگی و حل آنها شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها