امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143750
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله سیدمحمد علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از طلاب مدرسه معصومیه با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله سیدمحمد علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از طلاب مدرسه معصومیه با فرارسیدن ایام دهه فجر اظهار کرد: نسل سوم دورنمایی از انقلاب در ذهن دارند، باید در نظر داشت که دیدن با شنیدن تفاوت دارد.

وی با بیان اینکه بهای سنگینی در ازای پیروزی انقلاب پرداخت شده است گفت: انقلاب اسلامی با انقلاب‌های جهانی کشورهای دیگر مانند اروپا، آمریکا و... تفاوت دارد، زیرا انقلاب‌های آنها کودتایی بود.

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد:‌ آن انقلاب‌ها پس از یک یا دو سال به پایان می‌رسید، ولی زمینه‌های انقلاب اسلامی از سال 40 به وجود آمد و در اثر همین اقدامات افراد تبعید و زندانی می‌شدند.

وی تصریح کرد: بها و هزینه سنگینی در برابر این انقلاب پرداخت شده است و اکنون این نعمت در اختیار ما قرار گرفته است، بنابراین وظیفه سنگین و خطیری در برابر آن داریم.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با اشاره به مشکلات موجود و تهدیدکننده نعمت انقلاب گفت: علاوه بر دست‌های خارجی، برخی اوقات افرادی نیز از داخل مطالبی بیان می‌کنند، به عنوان مثال فلان مورد عیب ندارد، بگذارید مردم شاد باشند که در پاسخ به آنها باید بیان کرد که شما از خدا، پیامبر و امام به مردم دلسوزتر نیستید.

وی خاطرنشان کرد: شادی به این بستگی ندارد که حیثیت و آبروها را از بین ببریم تا مردم یک لحظه شاد باشند، هر مسئله‌ای در مسیر اسلام باشد، درست است.

استاد حوزه علمیه قم عنوان کرد: باید در نظر داشت که فقیهان مجری نیستند، بلکه مجری کسانی دیگر هستند، بیان احکام و امر به معروف و نهی از منکر بر عهده علما و مراجع است که در این زمینه کوتاهی نکردند و مقام معظم رهبری و مراجع در موارد مختلف تذکر می‌دهند که مراقب باشید.

وی با بیان اینکه خداوند در قرآن فرموده است در صورتی که شکر نعمت و نگهداری و ایمان داشته باشید، شما را عذاب نمی‌کنیم گفت: باید نعمت‌های انقلاب را مانند حجاب، عفت، استقلال و... نگاه‌داری کنیم و نگذاریم از دست برود.

آیت‌الله علوی‌گرگانی خاطرنشان کرد: تمام خون‌ها ریخته شد تا نعمت انقلاب به دست ما رسید، بنابراین باید هوشیار و بیدار بود و قدر این انقلاب را دانست تا این انقلاب به نسل آینده تحویل داده شود.

انتهای پیام/78003/صا40/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها