امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۰:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143755
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله محمد موسوی بجنوردی مدیر گروه فقه و حقوق پژوهشکده امام خمینی و انقلاب ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله محمد موسوی بجنوردی مدیر گروه فقه و حقوق پژوهشکده امام خمینی و انقلاب اسلامی در مراسم بزرگداشت آغاز دهه فجر که در ترمینال یک فرودگاه مهرآباد برگزار شد، با اشاره به وضعیت سیاسی ایران در دوران پهلوی گفت: پس از کودتای 28 مرداد آمریکایی وضعیت سیاسی ایران به سمتی می‌رفت که مستعمره آمریکا شود تا آنکه قانون کاپیتولاسیون مطرح شد.

وی با اشاره به مخالفت گسترده امام (ره) با این پیمان اظهار داشت: تئوری امام (ره) در حکومت اسلامی این بود که آن چیزی که حکومت می‌کند در اسلام قانون است و حتی شخص رسول خدا نیز مجری قانون خداوند بودند.

مدیر گروه فقه و حقوق پژوهشکده امام خمینی و انقلاب اسلامی با اشاره به وضعیت سیاسی عراق در زمان حضور امام (ره) در این کشور، گفت: کتاب ولایت فقیه امام تأثیر شگرفی بر جوانان عراقی گذاشت و انقلاب‌های عراق نیز ریشه در همین کتاب ولایت فقیه امام دارد.

موسوی‌بجنوردی ادامه داد: امام تجدید کننده مذهب و دین است و تجدید حیاتی به تشیع و اسلام داد.

این استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: تا پیش از حضور امام در نجف حوزه علمیه نجف روحیه انقلابی نداشت اما بعد از ورود امام تحولی بزرگ در آن ایجاد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها