امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14376
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۵۹
تعداد بازدید: 262
موسی‌الرضا ثروتی، عضو شورای مرکزی فراکسیون فرهنگیان مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس«توانا» در خصوص عملکرد دانشگاه فرهنگیان، اظهار ...

موسی‌الرضا ثروتی، عضو شورای مرکزی فراکسیون فرهنگیان مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس«توانا» در خصوص عملکرد دانشگاه فرهنگیان، اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان یک حرکت مناسبی بود اما در استان‌ها به خوبی به آن توجه نشده است و این دانشگاه از نظر تعداد اعضای هیئت علمی و امکانات و تجهیزات مورد نیاز در کمترین میزان خود قرار دارد و در حد استاندارد نیست. 

وی افزود: در کل تأسیس این دانشگاه یک کار بسیار ضروری و ماندگار و در عین حال مورد نیاز بود که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد که اکنون در هر استان دو دانشگاه تربیت معلم وجود دارد که به دانشگاه فرهنگیان تبدیل شده است.

*آموزش دروس تربیتی و اخلاقی در مقطع کارشناسی از مزیت‌های دانشگاه فرهنگیان

عضو شورای مرکزی فراکسیون فرهنگیان مجلس در خصوص برآورده شدن خواسته‌های آموزش و پرورش توسط دانشگاه فرهنگیان، گفت: با توجه به عملکرد این دانشگاه مسلماً می‌تواند این خواسته‌ها را برآورده کند به دلیل اینکه این وزارتخانه سال‌های گذشته برای تأمین نیروهای مورد نیاز خود از نیروهای آزاد استفاده می‌کرد که این افراد به دلیل اینکه آموزش‌های دوره تربیت معلم را سپری نکرده بودند، مشکلاتی را ایجاد کرده بودند.

وی ادامه داد: سال‌های قبل دو دانشسرای مقدماتی و راهنمایی وجود داشت که به ترتیب به افراد تحت آموزش خود مدرک دیپلم و فوق دیپلم می‌داد که اکنون دانشگاه فرهنگیان برای آموزش ابتدایی در مقطع کارشناسی نیرو تربیت می‌کند.

ثروتی با بیان اینکه در این دانشگاه علاوه بر آموزش علوم تخصصی دروس تربیتی و اخلاقی نیز آموزش داده می‌شود، عنوان کرد: کسی که حرفه معلمی را می‌پذیرد باید مسائل روانشناسی و اخلاقی را در هنگام تدریس دانسته و به خوبی اجرا کند در صورتی که در دانشگاه‌های دیگر در خصوص نحوه رفتار با کودک و مسائل اخلاقی و روانشناسی و موارد مشابه آن آموزش داده نمی‌شود.

وی اضافه کرد: بر این اساس وجود چنین دانشگاهی یک ضرورت است که علاوه بر استاندارد کردن آن باید امکانات آموزشی بهتر و بیشتری در اختیار این دانشگاه قرار گیرد تا در راستای تربیت فرزندان خود گامی برداشته شود. 

* برون‌سپاری برخی از فعالیت‌های آموزشی

ثروتی با بیان اینکه آموزش و پرورش باید برخی از فعالیت‌های آموزشی خود را به برون سپاری واگذار کند، گفت: آموزش و پرورش باید بخشی از فعالیت‌های آموزشی را به بخش‌هایی که خواستار توسعه آموزش هستند واگذار کند که متأسفانه به آنها میدان داده نمی‌شود.

وی ادامه داد: از جمله این موارد، مدارس غیر انتفاعی است که به آن صورت جنبه سودآوری ندارند به دلیل اینکه کمترین میزان سودآوری، در فعالیت‌های آموزشی است در صورتی که افراد خواهان درآمد، بیشتر در کارهای خدماتی و تولیدی سرمایه‌گذاری می‌کنند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون فرهنگیان مجلس عنوان کرد: معتقدم که آموزش و پرورش باید برخی از فعالیت‌های آموزشی خود را برون سپاری کند و طبق اصل 30 قانون اساسی آموزش تا مقطع دیپلم رایگان است و نباید در مدارس از خانواده‌ها وجهی دریافت شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها