امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۵:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143761
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله حسین نوری همدانی در دیدار با جمعی از دانش‌آموختگان و طلاب مرکز آموزش روحانیون ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله حسین نوری همدانی در دیدار با جمعی از دانش‌آموختگان و طلاب مرکز آموزش روحانیون شهید محلاتی که ظهر امروز در دفتر این مرجع تقلید انجام شد، بیان کرد: ایران اسلامی بعد از مشکلات بسیاری به همت مردی فاتح به پیروزی رسید.

وی اضافه کرد: در آن دوران ایران اسلامی دشمنان متحدی داشت که برای کوبیدن اسلام فعالیت می‌کردند و کسی نمی‌توانست مقابل آن‌ها ایستادگی کند اما یک مرد الهی توانست اقدام بزرگی انجام دهد.

این مرجع تقلید درک عمق انقلاب را لازم دانست و تصریح کرد: این انقلاب در جهان تاثیرگذار است به همین علت می‌توانیم آموزه‌های این انقلاب را زمینه‌ساز ظهور بدانیم و در این خصوص شکی وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه ابعاد مختلف انقلاب باید برای مردم تشریح شود، گفت: انقلاب اسلامی برکات بسیاری داشته است که امروزه باید آن‌ها را شناسایی و با آسیب‌هایی که ارکان انقلاب را به خطر می‌اندازد، مبارزه کنیم.

آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه دشمن اسلام را در حاشیه قرار داده بود اظهار کرد: تهاجم فرهنگی، تبلیغی و نظامی راهکار دشمن برای نابودی و تضعیف اسلام بود اما در این مسیر موفقیتی به دست نیاورده‌اند.

وی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال این بود که بگوید دین از سیاست جدا است متذکر شد: دشمن به دنبال این بود که بتواند جایگاه زن را در اسلام مورد غفلت قرار دهد در صورتی که اسلام به جایگاه زن نگاه والایی دارد.

آیت‌الله نوری همدانی تکفیری‌ها و سلفی‌ها را دست پرورده‌های دشمن دانست و تاکید کرد: نخستین رکن انقلاب ترویج اسلام ناب محمدی (ص) بوده است و امروزه افرادی که راه امام را ادامه می‌دهند باید به معیارها و مشخصه‌های خاصی تجهیز شوند و در این راستا می‌توانند از کتاب‌هایی از جمله صحیفه نور، دفتر تبیان و وصیتنامه امام راحل استفاده کنند.

وی ادامه داد: در کتاب‌های مذکور موارد بسیاری مطرح شده است که با تکیه بر آن‌ها می‌توانیم بسیاری از اهداف انقلاب اسلامی را پیش برده و در مسیر جهانی کردن دین مبین اسلام تاثیرگذار باشیم.

استاد برجسته حوزه علمیه از بین بردن رژیم منحوس پهلوی را اقدام بسیار بزرگی خواند و ابراز کرد: برقراری نظام اسلامی نیز کار سختی است و دشمن هنگامی که حرکت ایران اسلامی را دیدند نسبت به انقلاب حساس شدند و با اتحاد خود و حمایت از دشمن بعثی تهاجم نظامی علیه ایران را آغاز کردند.

وی یادآور شد: دین اسلام در کتاب‌ها بود اما در عرصه زندگی مردم حضور پررنگی نداشت به همین علت امام بر ترویج آموزه‌های دینی در زندگی افراد اهتمام ورزید و سبب ایجاد حرکت انقلابی شد.

آیت‌الله نوری همدانی فراگیری معارف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اعتقادی، جهادی، قضایی و علمی را مورد تاکید قرار داد و گفت: افرادی که برای ترویج انقلاب گام بر می‌دارند از جایگاه والایی برخوردار هستند به همین علت باید قدردان جایگاه خود باشند.

وی با بیان اینکه قبل از انقلاب اسلامی در منبرهای مساجد اجازه بیان سخنان استکبارستیزی داده نمی‌شد مطرح کرد: اسلام امروزه طرفداران بسیاری دارد اما باید معارف این دین به جهانیان معرفی شود.

آیت‌الله نوری همدانی از برخی حرکت‌های انقلابی یاد کرد و افزود: اسلام معارف خود را به همگان معرفی و ولایت را با حکومت همراه می‌کند اما برخی افراد جاه طلب این اصل را در دوران‌های گذشته مورد توجه قرار ندادند.

وی با اشاره به اینکه امروزه به لطف انقلاب اسلامی این اصل مورد توجه قرار داده شده است خاطرنشان کرد: نعمت ولایت که در انقلاب اسلامی با حکومت همراه شده، ایران را به جایگاه‌های والایی رسانده است و ما باید در مقابل این نعمت شکر گذار باشیم.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه باید به وصیت‌نامه شهدا توجه کرد گفت: امروزه با وجود مردم نیازی به سلاح‌های کشتار جمعی نداریم زیرا مردم، ولایت و اسلام ارکان انقلاب اسلامی هستند و این نظام به گروه خاصی محدود نمی‌شود.

انتهای پیام/78023/ط40/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها