امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۱۹:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143763
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
علی پهلوان دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به انتصاب ...

علی پهلوان دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به انتصاب غلامعلی خوشرو به عنوان سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک گفت: متاسفانه برخلاف مواضع قبلی دولت مردان در خصوص معرفی آقای ابوطالبی به عنوان نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل اخیرا شاهد انتصاب آقای خوشرو به این سمت بودیم که این مسئله به نوعی شکست دستگاه دیپلماسی محسوب می‌شود.

وی افزود: همه کشورها باید در معرفی و انتصاب نمایندگان خود در سازمان ملل آزاد باشند و کسی حق ندارد به این خاطر که سازمان ملل در خاک کشورش قرار دارد برای کشورهای دیگر تعیین تکلیف کند.

پهلوان ادامه داد: به نظر می‌رسد دولت آمریکا در این رابطه سیاسی‌کاری می‌کند، موضوع آقای ابوطالبی که دیگر ربطی به کنگره آمریکا نداشت پس چرا دولت این کشور که دم از تعامل می‌زند این مسئله را حل نکرد.

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: برخی از مسئولان که همواره دم از مذاکره می‌زنند آیا نمی‌توانستند موضوع آقای ابوطالبی را با مسئولان دولت آمریکا حل کنند. آیا آقای ظریف نمی‌توانست در پیاده‌روی با نماینده دولت آمریکا صحبت کند تا حداقل نخواهیم به جای ابوطالبی فرد دیگری را به سازمان ملل بفرستیم. آیا این باعث نمی‌شود عزت ملت خدشه‌دار شود.

وی در خاتمه با بیان اینکه دولت و مسئولان دیپلماسی در ماجرای معرفی ابوطالبی نباید کوتاه می‌آمدند، گفت: متاسفانه این روندی که وزیر خارجه کشورمان برای پیشبرد اهداف ما پیش گرفته‌ روزبه روز نتیجه معکوس می‌دهد. عقب نشینی ما در موارد اینچنینی باعث می‌شود آنها فشار بیشتری را به ما وارد کنند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها