امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143777
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، امین صبحی دبیر احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، امین صبحی دبیر احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، امشب (یکشنبه) در برنامه «گفت‌وگوی روز» در رادیو گفت‌وگو در مورد سی‌وششمین فجر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: وقوع انقلاب اسلامی در کنار فروپاشی اتحادیه جماهیر شوروی از جمله حوادثی است که نه تنها در داخل کشور بلکه فراتر از مرزها اثراتی را برجای گذاشته است.

وی ادامه داد: از این روست که دشمنان داخلی و خارجی نظام همچنان در تلاشتند تا به نوعی ضربه ای بر پیکره تنومند انقلاب اسلامی وارد کنند.

این کارشناس سیاسی ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی به‌رغم محدودیت‌ها، تحریمها، فشارهای خارجی و سیاست‌های مشغول‌سازی از سوی نظام استکبار توانسته است به صورت محکم و استوار برجای بماند و خدمات ارزشمندی را به مردم عرضه کند.

وی افزود: امروز دشمنان نظام جمهوری اسلامی به دنبال وارونه‌انگاری اندیشه های امام (ره) و انقلاب اسلامی هستند و بنا دارند برای نسل سوم و چهارم انقلابی تصویری وارونه و به نوعی آن چیزی که خودشان دوست دارند عرضه کنند.

این کارشناس سیاسی تأکید کرد: برخی از افراد که در نظام و انقلاب دارای سابقه هستند در تلاشند تا یک چهره کانالیزه شده از امام راحل(ره) ارائه دهند. به عنوان مثال می‌گویند امام (ره) بعد از انقلاب دست از انقلاب‌گری برداشتند و به سوی قانون‌گرایی گرایش پیدا کردند؛ در حالی که بنده به عنوان یک نسل سومی زمانی که نگرش‌ها و رفتار سیاسی و معنوی امام را مطالعه می‌کنم درمی‌یابم که این ادعاها هیچ سنخیتی با آنچه امام در مرحله عمل داشتند، ندارد.

صبحی ادامه داد: روحیه استکبار ستیزی و استقلال‌خواهی جمهوری اسلامی سبب شد برخی‌ها در اثر شکستی که خوردند مصمم شوند ضرباتی را به انقلاب اسلامی وارد کنند که ماجرای بیت آقای منتظری، و باند مهدی هاشمی، بحث ملی‌مذهبی‌ها و نهضت آزادی از جمله این موارد است.

این فعال رسانه ای همچنین در خصوص شبه ای که برخی ها در خصوص ریشه های جمهوریت نظام اسلامی ایران مطرح می کنند گفت: برخی ها مدعی هستند و یا شاید تصور می کنند جمهوریت و مردم سالاری نظام اسلامی از جای دیگری آمده است در حالی که ریشه های آن در اسلام و سیره پیامبر اسلام و  امامان معصوم (ع) مشهود است.

وی تاکید کرد: با همه دشمنی‌ها قلب انقلاب هنوز در حال تپدین است؛ ما امروز شاهد حرکت جهادی فرزندان امام روح‌الله هستیم  جهادی که با آغاز انقلاب اسلامی به عنوان یک نهضت فراملی در جهان رویش و گسترش یافت.

دبیر احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با بیان اینکه امروز کشورهای منطقه ای مانند عراق، یمن، سوریه، لبنان، بحرین و... در تلاشند تا در مسیری که امام خمینی (ره) ترسیم کردند حرکت کنند، اضافه کرد: شهادت جمعی از نیرو‌های حزب‌الله در جریان مقاومت به دلیل شیوه مدیریتی فرا ملی امام (ره) در جغرافیای انقلاب است.

صبحی همچنین تاکید کرد: امروز در عراق، یمن، سوریه و لبنان اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است؛ ما در حوزه نظامی هم قدرت بازدارندگی بالایی داریم و همین قدر بازدارندگی سبب پیام صلح در منطقه خاورمیانه شده است.

وی همچنین با اشاره به برخی دستاوردهای انقلاب در حوزه های سیاسی، اقتصادی،علمی،پزشکی، فرهنگی از جمله احیا شدن منزلت معنوی زنان در جامعه اشاره کرد و مشخصاً در خصوص حوزه نظامی گفت: امروز ایران اسلامی در حوزه نظامی کامیابی های متعددی را به دست آورده است که بخشی از این دستاوردها را  در صنعت موشکی می بینیم، موشک هایی که با خودشان صلح را برای منطقه به ارمغان آورده اند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها