امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۲:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143787
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
عباس شیردل امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: حدود 6 هزار و 500 نفر در اصفهان تحت پوشش بیمه صنایع دستی قرار دارند. وی با بیان ...

عباس شیردل امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: حدود 6 هزار و 500 نفر در اصفهان تحت پوشش بیمه صنایع دستی قرار دارند.
وی با بیان اینکه بیمه هنرمندان توسط دولت تنها خدماتی است که دولت به هنرمندان صنایع دستی ارائه می‌دهد، افزود: هنر نصف جهان برای تداوم حیات نیازمند این حمایت است.
رئیس اتحادیه صنایع دستی استان اصفهان با اشاره به تشکیل فراکسیون صنایع دستی در مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم این مشکلات در مجلس شورای اسلامی به صورت تخصصی بررسی و حل شود.
وی با بیان اینکه اصفهان پایتخت صنایع دستی جهان است، اظهار کرد: از 602 رشته ثبت شده در سازمان یونسکو 366 رشته متعلق به ایران و حدود 169 رشته از این تعداد در استان اصفهان فعال است.
شیردل هشدار داد: با حذف بیمه هنرمندان صنایع دستی بسیاری از رشته‌های صنایع دستی استان اصفهان در معرض خطر منسوخ شدن قرار می‌گیرند.
رئیس اتحادیه صنایع دستی اصفهان با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان اصفهان در اواخر هفته جاری، خواستار حمایت ویژه رئیس جمهور از هنر و فرهنگ اصفهان شد.
انتهای پیام/63043/س10/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها