امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۶:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143805
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش فارس، معصومه آباد درباره اینکه مدیریت شهری قدم موثر و مثبتی در حوزه ارتقای سلامت شهروندان برداشته است، افزود: این موضوع یک تحول بسیار عظیم ...

به گزارش فارس، معصومه آباد درباره اینکه مدیریت شهری قدم موثر و مثبتی در حوزه ارتقای سلامت شهروندان برداشته است، افزود: این موضوع یک تحول بسیار عظیم در اصلاح الگوی مصرف و اصلاح تغذیه در سطح جامعه و بین شهروندان ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه در سال های گذشته بحث اصلاح الگوی مصرف مواد غذایی ارگانیک مطرح شده است، تصریح کرد: این بحث در گذشته یک موضوع فانتزی و تزیینی بوده ولی در حال حاضر این مسئله بدان اندازه جدی شده است که خود مردم به بحث ارگانیک علاقمند شده و برای آن هزینه می کنند. این در حالیست که هزینه ای که شهروندان بابت مصرف مواد غذایی ارگانیک در سبد غذایی خود دارند، هزینه ای است که برای ارتقا سلامت خود انجام می دهند.

عضو کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری با تاکید بر رویکرد نظام کشاروزی ارگانیک و حذف مواد شیمیایی تصریح کرد: با حذف این مواد آنتی بیوتیک ها، سموم و آفت کش هایی که برای سلامت انسان مضر است نیز به مرور زمان از بین خواهند رفت.

وی در خصوص اینکه در برخی مواقع عرضه کنندگان به صورت تجاری به محصولات کشاورزی نگاه می کنند، ادامه داد: این دسته از افراد معتقدند که اگر دنیا به سمت تولید و عرضه محصولات ارگانیک حرکت کند، قحطی جهان را فرا می گیرد ولی با عرضه محصولات ارگانیک این اعتقاد را داریم که کیفیت و کمیت مطلوب را خواهیم داشت.

آباد با بیان اینکه انتظار داریم مسئولاین از بحث ارگانیک حمایت کنند، افزود: مهمترین مسئله ترغیب کشاورز در توسعه نظام ارگانیک است تا هر روز شاهد پایش سالانه محصولات در این زمینه باشیم ولی متاسفانه این موضوع در یک نظام یکپارچه حرکت نمی کند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه کشاورز باید احساس کند که از نظر تامین منابع مالی حمایت کافی از او می شود، یاد آور شد: باید این بحث را جا بیندازیم که کشاورز بتواند در سال از یک محصول 2 بار برداشت داشته باشد ولی با همان یکبار برداشت محصول، کیفیت مطلوب را داشته باشیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها