امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۹:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143810
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید رضا رئیس‌کرمی با اشاره به فعالیت مراکز خدمات ارتوپدی فنی جمعیت هلال احمر در 20 استان کشور، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید رضا رئیس‌کرمی با اشاره به فعالیت مراکز خدمات ارتوپدی فنی جمعیت هلال احمر در 20 استان کشور، اظهار کرد: برنامه& zwnj;هایی برای گسترش این مراکز در سطح کشور وجود دارد که از جمله آن ایجاد قطب‌های ارتوپدی فنی توانبخشی در بخش‌های مختلف کشور است.

وی افزود: با راه‌اندازی قطب‌های ارتوپدی فنی، استان‌های دارای مرکز، مجاوران خود را هم پوشش خواهند داد به عنوان نمونه استان اصفهان مرکز خوبی دارد و می‌تواند بسیاری از مناطق اطراف خود را زیرپوشش قرار دهد.

استفاده از وسایل سیار توانبخشی برای ارائه خدمت بیشتر به بیماران

رئیس‌کرمی با اشاره به اینکه در مواردی که نیاز به تجهیزات کمتری بوده و خدمات آن بیشتر مورد نیاز مردم است، برنامه‌هایی در دست اجرا داریم، گفت:  بر این اساس در صددیم تا در استان‌هایی که از نظر حجم بیماران و نحوه دسترسی امکانات خوبی وجود ندارد، خدمات سیار توانبخشی ارائه دهیم.

وی توضیح داد: بر این اساس با استفاده از وسایل سیاری که امکان استفاده از آنها در مکان‌های مختلف وجود داشته باشد، در استان‌هایی که حجم بیماران زیاد باشد حضور پیدا کرده و وسایل مورد نیاز مردم را تهیه خواهیم کرد؛ یا اینکه ویزیت اولیه بیمار در همان مرکز انجام شده و ساخت وسیله را در قسمتی دیگر انجام خواهیم داد. این راهکارها بر اساس تأمین اعتبارات عملیاتی خواهد شد.

ضرورت پوشش بیمه‌ای خدمات توانبخشی

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر گفت: همه نهادهای درگیر در موضوع توانبخشی از جمله وزارت بهداشت، سازمان‌های بیمه‌گر، بهزیستی و هلال‌احمر باید در کنار یکدیگر همکاری و همراهی داشته باشند و هر کدام از آنها یک میزان از هزینه‌های خدمات توانبخشی را پوشش دهند تا به تدریج  ضرورت پوشش بیمه‌ای آن نهادینه شود.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون هیچ پوشش بیمه‌ای برای خدمات توانبخشی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: این در حالی است که بیماران نیازمند خدمات توانبخشی در مواردی تا پایان عمر باید از این خدمات استفاده کنند؛ به عنوان نمونه فردی که از بدو تولد دارای مشکل انحرافی در اندام فوقانی یا تحتانی است از وسایلی چون پروتز یا اورتز استفاده می‌کند و به تدریج، نیاز بیماران هم متفاوت خواهد شد.

رضایتمندی بسیاری از بیماران از خدمات توانبخشی هلال‌احمر

رئیس‌کرمی با بیان اینکه هم‌اکنون بیشتر وسایل توانبخشی که در هلال‌احمر برای بیماران ساخته می‌شود، براساس قیمت تمام‌شده هزینه نیروی انسانی و هزینه وسایل تهیه شده است، اظهار کرد: با توجه به این‌که گاه در بودجه‌های دولتی به ما کمک می‌شود، وسیله با کمترین قیمت ممکن دراختیار بیمار قرار می‌گیرد؛ اما همین کمترین قیمت ممکن، برای بعضی‌ بیماران زیاد است، به‌ویژه این‌که این وسایل باید چند‌سال یکبار و حتی بعضی اوقات در مدت کمی عوض شود و این هزینه‌ها برای بیماران همان‌طور ادامه دارد و بر آنها تحمیل می‌شود.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون رضایتمندی بسیاری در میان بیماران از خدمات توانبخشی هلال‌احمر وجود دارد، اظهار کرد: در صددیم تا در قالب یک طرح در مرکز جامع توانبخشی هلال‌احمر و دیگر استان‌ها، با پزشکان تجویزکننده وسایل توانبخشی هم در تماس باشیم؛ چراکه رضایت آنها هم برای ما مهم است. از سوی دیگر هم باید میزان رضایت بیماران در طول زمان مثلا در مدت 6 ماه را هم ارزیابی کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها