امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143813
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
ناصر چرخ‌ساز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تشکیل کمیته مشترک میان اورژانس و سازمان امداد و نجات برای ...

ناصر چرخ‌ساز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تشکیل کمیته مشترک میان اورژانس و سازمان امداد و نجات برای رسیدن به راهکارهایی برای هم‌ افزایی بیشتر در جهت خدمت‌رسانی و امدادرسانی خبر داد.

وی با بیان اینکه از ابتدا نیز بحث ادغام اورژانس با امداد و نجات مطرح نبوده است، گفت: موضوعی که مطرح است هم‌افزایی بیشتر این دو ارگان است که به همین منظور در جلسه‌ای که با رئیس اورژانس کشور داشتیم مقرر شد کمیته‌ای تشکیل شود تا راهکارهای هم‌افزایی بیشتر را به صورت طرح در اختیار ما قرار دهند.

سرپرست سازمان امداد و نجات هلال‌احمر با اشاره به اینکه کمیته مشترک متشکل از کارشناسان خبره‌ اورژانس و امداد و نجات است، گفت:‌قرار شد که طرح پیشنهادی کمیته در چند استان به صورت پایلوت اجرا شود.

وی اظهار امیدواری کرد که اجرای طرح پیشنهادی برای هم‌افزایی بیشتر تا اجرای طرح نوروزی به صورت پایلوت در چند استان اجرا شود.

چرخ‌ساز همچنین در مورد حکم وزیر کشور که شب گذشته وی را به سمت رئیس کارگروه امداد و نجات و آموزش همگانی کشور منصوب کرد، افزود: وزیر کشور به اینجانب مسئولیت کارگروه امداد و نجات و آموزش همگانی را سپرد که اسکان و تغذیه اضطراری و همین‌طور امداد و نجات در مواقع حوادث از وظایف کارگروه به شمار می‌رود.

سرپرست سازمان امداد و نجات هلال‌احمر در مورد سفرهای استانی خود گفت: این سفرها به منظور آشنایی با توانمندی‌های امداد و نجات در استان‌های مختلف صورت گرفت و ما در این سفرها اعلام کردیم که هر استانی که بتواند آشیانه بالگرد تعبیه کند ما بعد از خرید یک فروند بالگرد امدادی آن را در اختیار استان مربوطه قرار می‌دهیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار