امروز : شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 24
۰۹:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143826
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 10
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، «برنابه ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، «برنابه آبراهام» و & laquo;هیلدا لخیدنیو» والدین 2 تن از دانش‌آموزان ناپدید شده مکزیکی در حادثه ماه سپتامبر در شهر «ایگوآلا» در ایالت «گررو» این کشور شنبه شب راهی «ژنو» یکی از چهار دفتر اصلی سازمان ملل شدند تا طی سخنرانی در این سازمان خواستار رسیدگی به پرونده فرزندان خود شده و از مقامات این مرکز بین‌المللی درخواست کنند عاملان حادثه مذکور به سزای عمل خود رسیده و عدالت واقعی در برابر قربانیان این پرونده اجرا شود.

والدین این کودکان در رابطه با این سفر اعلام کردند: ما به «ژنو» می‌رویم تا از کمیته ناپدیدشدگان سازمان ملل بخواهیم عدالت را در این پرونده اجرا کرده و فرزندان ما را به طور زنده به ما بازگرداند.

«آبراهام» پیش از آغاز سفرش طی مصاحبه‌ای بیان کرد: دولت ما پاسخگوی سؤالات و صحبت‌های ما نیست، ما به همین دلیل راهی سازمان ملل خواهیم شد.

از سویی دیگر«لخیدنیو» در این مصاحبه اعلام کرد: ما در این حادثه خواستار عدالت و شنیدن حقیقت هستیم، ما می‌خواهیم که فرزندان ما به خانه‌هایشان بازگردند.

آن‌ها همچنین تأکید کردند که قصد دارند در جلسات 2 و 3 فوریه سازمان ملل با ارائه مدارک و شواهد دقیق از مقامات این سازمان بخواهند تا طی درخواستی از دولت مکزیک بخواهد این پرونده را تا زمانی که موارد مبهم و نامشخصی در آن وجود دارد مختومه اعلام نکند.

کمیته مذکور متشکل از 10 متخصص و کارشناس در این حوزه می‌باشد که بر طبق قوانین موجود به اجرای قوانین کنوانسیون بین‌المللی ناپدیدشدگان در این سازمان می‌پردازد.

به گفته سازمان ملل مکزیک یکی از 44 کشوری است که قوانین این کمیته را پذیرفته و موظف است که گزارشات لازم از وضعیت خود را در این حوزه ارائه نماید.

در روز 26 سپتامبر 2014 (4 مهر 93) پلیس محلی شهر «ایگوآلا» در ایالت «گررو» به چندین اتوبوسی که دانش‌آموزان مدرسه «آیوتسیناپا» در آن بودند شلیک کرد و موجب کشته شدن 3 دانش‌آموز و 3 فرد عادی شد؛ سپس به گفته مقامات، در این حادثه که شهردار شهر «ایگوآلا» نیز در آن دخیل بوده پلیس 43 دانش‌آموز این مدرسه را بازداشت و به باندهای قاچاق مواد مخدر تحویل دادند.

در حال حاضر خانواده ناپدیدشدگان که هیچ‌گاه اظهارات دادستانی کل مکزیک در رابطه با این پرونده را باور نکردند به سازمان‌های بین‌المللی متوسل شده و خواستار رسیدگی به آن از سوی چنین ارگا‌ن‌هایی هستند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها