امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۹:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143831
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دولت جدید یونان به نخست‌وزیری «الکسیس سیپراس» اعلام کرد که قصد دارد

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دولت جدید یونان به نخست‌وزیری «الکسیس سیپراس» اعلام کرد که قصد دارد خودروهای لوکس وزیران را بفروشد. دولت استفاده از این خودرو‌ها را در شرایطی که کشور با بحران اقتصادی شدید دست به گریبان است، غیرضروری و اصراف دانسته است.

سیپراس که رهبر ائتلاف چپ‌گرای سیزیرا را از سال 2009 در اختیار دارد دولت جدید را از روز سه‌شنبه تشکیل داد و اعلام کرد که برنامه‌های ریاضت اقتصادی را پیگیری نخواهد کرد.  «دیلی ‌صباح» نوشت که «یورگوس کاتروگالوس» وزیر اصلاحات در این مورد گفت که وزیران این کشور به خودروهایی که در اختیار دارند، نیازی ندارند و قرار است خودروها به فروش برسند. دولت معتقد است که خودروی وزیران، دارایی غیرضروری و پرهزینه است و می‌خواهد با فروش آنها درآمد کسب کند.

در میان خودروهایی که قرار است فروخته شوند خودروی «اوانگلوس ونیزلوس» معاون پیشین نخست‌وزیر و وزیر خارجه اسبق کشور به چشم می‌خورد. ارزش این خودرو که به تازگی خریده شده، 750 هزار یورو برآورد شده است.

سیپراس بلافاصله پس از انتخاب و در نشست روز چهارشنبه کابینه از تغییرات گسترده‌ای در یونان خبر داد که تغییرات ساختاری و بخش آموزشی را به طور ویژه هدف قرار داده است.

سیاست جدید آتن، واکنش‌های فراوانی را در کشورهای اروپایی به دنبال داشته است.«آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان روز گذشته در سخنانی گفت که با اعطای وام 20 میلیون یورویی به یونان موافق است مشروط بر اینکه این کشور سیاست‌های ریاضتی را همچنان اجرا کند.

مقامات اروپایی به ویژه کشورهای بحران‌زده نگرانند که موج خشم از برنامه‌های ریاضتی به این کشورها هم کشیده شود.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها