امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۱۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143835
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روز یکشنبه (امروز) هیأتی اسرائیلی برای بررسی پرونده صادرات گاز از سرزمین‌های اشغالی ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روز یکشنبه (امروز) هیأتی اسرائیلی برای بررسی پرونده صادرات گاز از سرزمین‌های اشغالی به مصر وارد قاهره شد.

خبرگزاری رویترز گزارش داد که مصر با مشکلات متعددی در زمینه تأمین گاز مورد نیاز خود دست و پنجه نرم می‌کند و به همین دلیل این کشور در تابستان و زمستان با قطعی مکرر برق مواجه شده است.

یک منبع اسرائیلی که خواست نامش فاش نشود اعلام کرد که هیأت اسرائیلی در مصر مسأله امکان انتقال گاز به مصر از طریق لوله‌های گازی که پیشتر گاز مصر را به سرزمین‌های اشغالی صادر می‌کردند بررسی خواهند کرد.

پیشتر شرکایی در شرکت میدان دریایی گاز اسرائیل «تمار» گفته بودند که در حال مذاکره با سرمایه گذاران خصوصی مصری برای صادرات دست کم 65 میلیارد متر مکعب گاز در طول سه سال به مصر هستند.

مصر در طول 20 سال گذشته به اسرائیل گاز صادر می‌کرد که در سال 2012 و در پی حملات متعدد به خطوط انتقال گاز میان این کشور و سرزمین‌های شغالی در صحرای سینا، قرارداد صادرات گاز مصر به اسرائیل لغو شد.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها