امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۱۴:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143857
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 159
 به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «یک جهان، چندین صدا» خلاصه ای است از متن یک گزارش که به توصیه سازمان تربیتی، ...

 به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «یک جهان، چندین صدا» خلاصه ای است از متن یک گزارش که به توصیه سازمان تربیتی، علمی و فرهنگی ملل متحد «یونسکو» که با همکاری صاحب نظران و دست اندرکاران مسائل ارتباطی در دنیا تهیه شده است و در آن کوشش شده مسائل مربوط به ارتباطات بررسی و در پی تجزیه و تحلیل و طبقه بندی لازم، اصول اساسی طرح و تنظیم سیاست‌های ارتباطی ملی و  همکاری بین المللی در عرصه ارتباطات ارائه شود.

عقایدی که در این اثر ابراز شده است عقاید کمیسیون بین المللی بررسی مسائل ارتباط یا جایی که اشاره شده است، عقیده یکی از اعضای این کمیسیون است و لزوماً عقیده یونسکو نیست. عناوین اختیار شده و ترتیب ارائه مطالب در این اثر به هیچ وجه دالّ بر ابراز هیچ عقیده ای درباره وضع قانونی هیچ کشور یا سرزمین یا مقامات آن، یا درباره تعیین حدود مرزهای هیچ کشور یا سرزمینی، از جانب دبیرخانه یونسکو نیست.

چاپ کامل این کتاب، نخستین بار در سال 1980، و چاپ‌های بعدی در سال 1981 و سال 1984 به وسیله سازمان تربیتی، علمی و فرهنگی ملل متحد منتشر شد.

مترجم این کتاب با هدف اطلاع بیشتر محافل دانشگاهی کشور و علاقمندان این حوزه از دیدگاه‌ها و نظرات در خصوص مسائل ارتباطات و سهم ایران و کشورهای در حال توسعه در تلاش‌های مربوط به تنظیم و تدوین «نظم نو اطلاعاتی و ارتباطی جهانی» ترجمه این کتاب را آغاز کرد.

به دنبال درخواست از مرحوم کاظم معتمدنژاد استاد فقید و برجسته ارتباطات ایران برای نگارش مقدمه ای جامع در این خصوص، ایشان نیز مقدمه ای درباره سابقه تاریخی و چگونگی تلاش‌های به عمل آمده در راه ترسیم خطوط اساسی و چارچوب یک نظم نو اطلاعاتی و ارتباطی بین المللی تهیه کرد که در مقدمه این کتاب منتشر شده و به روشن شدن واقعیت‌های موجود بسیار کمک کرد.

نام کتاب حاضر، بر نسخه‌هایی که یونسکو منتشر ساخته است و نیز بر اکثر ترجمه های آن به زبان‌های دیگر، «یک جهان، چندین صدا» می‌باشد و برای حفظ هویتی که این نام ایجاد کرده، مترجم همین نام را بر ترجمه فارسی اثر گذارد.

برای بهره مندی بیشتر از ترجمه این کتاب، علاوه بر پیوست‌های اصلی، مترجم، پیوست‌هایی در باب «آشنایی با یونسکو»، «سیستم‌های ماهواره ای بین المللی» و نیز بخشی در زمینه چگونگی پیدایش اعلامیه حقوق بشر فرانسه و اعلامیه جهانی حقوق بشر و متن کامل آن دو را به آخر کتاب افزوده است که امید است تلاشی موثر بوده باشد.

چاپ چهارم کتاب «یک جهان، چندین صدا» در 270 صفحه و با قیمت 10هزار تومان در شمارگان هزار نسخه از سوی انتشارات سروش منتشر و روانه بازار شده است.

علاقه‌مندان برای تهیه کتاب به صورت تک جلدی و کلی به فروشگاه مطهری سروش به نشانی خیابان مطهری، نرسیده به خیابان مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن 88310610-021 یا به فروشگاه مرکزی سروش (ترنجستان سروش) به نشانی خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66493620-021 مراجعه کنند.

همچنین مرکز پخش پکتا (نماینده انحصاری پخش آثار انتشارات سروش) به نشانی: خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، جنب فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66973203 ( 20 خط) آماده عرضه کلی و جزئی این کتاب به علاقه‌مندان است.

فروش اینترنتی کتاب نیز از طریق سایت انتشارات سروش به نشانی: http://soroushpublishingco.ir  امکان پذیر است.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها