امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143868
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 121
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در نامه‌ای که رهبر انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به جوانان اروپایی ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در نامه‌ای که رهبر انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به جوانان اروپایی و آمریکای شمالی که اول بهمن ماه جاری به رشته تحریر در آوردند، با دعوت جوانان غربی به رجوع به قرآن کریم و مطالعه درباره شخصیت نورانی پیامبر خاتم(ص)، روحیه حقیقت‌جویی آنان را مورد خطاب قرار دادند و فرمودند: «اسلام را از طریق منابع اصیل و مآخذ دست اول آن بشناسید، با اسلام از طریق قرآن و زندگی پیامبر بزرگ آن (ص) آشنا شوید ... آیا هرگز از خود پرسیده‌اید که همین اسلام، چگونه و بر مبنای چه ارزش‌هایی طی قرون متمادی، بزرگترین تمدن علمی و فکری جهان را پرورش داد و برترین دانشمندان و متفکران را تربیت کرد»؟

یکی از نکاتی که معظم‌له به آن اشاره داشتند بحث نقش تمدن اسلام است که جزو اصول اصلی انقلاب اسلامی و افق چشم‌انداز آن است و اینک در آستانه سی‌وششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی این آرمان دست‌یافتنی‌‌تر دیده می‌شود، زیرا نقش ممتاز و کلیدی ایران اسلامی در برهه کنونی به خصوص در جریانات منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای بیش از بیش نمایان شده و به عبارت دیگر، جهان هم اکنون در پیک تاریخی خود به سر می‌برد و در آینده نه چندان دور، زمین وارث صالحان خواهد شد.

بی‌شک بازخوانی سخنان معمار کبیر انقلاب امام خمینی(ره) درباره نقش انقلاب اسلامی در تغییر موازنه گفتمان جهانی بر این نگرش صحّه می‌گذارد که این انقلاب سنگ بنای حکومت عدل مهدوی خواهد بود، به همین منظور در ادامه به بیان برخی سخنان امام خمینی(ره) درباره نقش انقلاب اسلامی درباره زمینه‌سازی ظهور حضرت حجت(عج) اشاره می‌شود.

-انقلاب مردم ایران، نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت حجت ـ ارواحنا فداه ـ است که خداوند بر همه مسلمانان و جهانیان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد.(1)

-امیدواریم که این انقلاب یک انقلاب جهانی بشود و مقدمه‌ای برای ظهور حضرت بقیت‌الله ـ ارواحنا له الفداء ـ باشد.(2)

-ما با خواست خدا، دست تجاوز و ستم همه ستمگران را در کشورهای اسلامی می‌شکنیم و با صدور انقلابمان که در حقیقت صدور اسلام راستین و بیان احکام محمدی(ص) است، به سیطره و سلطه و ظلم جهان‌خواران خاتمه می‌دهیم و به یاری خدا راه را برای ظهور منجی مصلح و کل و امامت مطلق حق امام زمان ـ ارواحنا فداه ـ هموار می‌کنیم.(3)

-إن‌شاء‌الله اسلام را آن‌ طور که هست، در این مملکت پیاده کنیم و مسلمین جهان نیز اسلام را در ممالک خودشان پیاده کنند و دنیا، دنیای اسلام باشد و زور و ظلم و جور از دنیا برطرف بشود و این مقدمه باشد برای ظهور ولیّ عصرـ ارواحنا فداه ـ.(4)

-ما تکلیف داریم آقا! این ‌طور نیست که حالا که ما منتظر ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف هستیم، پس دیگر بنشینیم توی خانه‌هایمان، تسبیح را دست بگیریم و بگوییم: «عجّل علی فرجه»، عجّل، با کار شما باید تعجیل بشود، شما باید زمینه را فراهم کنید برای آمدن او و فراهم کردن این که مسلمین را با هم مجتمع کنید، همه با هم بشوید. ان‌شاء‌الله ظهور می‌کند.(5)

 

*پی‌نوشت‌ها:

1.خمینی، روح‌الله، صحیفه امام، ج 21، ص 327.

2.همان، ج 16، ص 131.

3.همان، ج 16، ص 345.

4.همان، ج 15، ص 262.

5.همان، ج 18، ص 269.انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها