امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143882
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجتبی آقایی دبیر هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در نشست خبری این جشنواره که امروز

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجتبی آقایی دبیر هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در نشست خبری این جشنواره که امروز برگزار شد، گفت: با توجه به ظرفیت و پتانسیل هنرهای تجسمی فجر، این حوزه بزرگترین جامعه آماری را داراست و عرصه فراوانی از هنرمندان فاخر در آن فعال هستند. پراکندگی این حوزه در کشور معنادار است از طرفی هم کشوری ریشه‌دار در حوزه هنرهای تجسمی هستیم.

وی ادامه داد: جشنواره فجر نیز یک ظرفیت و فضای دیگری است که می‌تواند در این فضا آثار فاخر را به نمایش گذاشت.

دبیر هفتمین هنرهای تجسمی فجر یادآور شد:‌ این دوره غیر رقابتی است با سپردن حوزه‌های مختلف به انجمن‌ها، هنرمندان انتخاب شدند. هزار و 100 اثر از 700 هنرمند در بخش‌های مختلف به نمایش گذاشته می‌شود که شامل رشته‌های تصویرسازی، خوشنویسی، سفال و سرامیک، عکاسی، کاریکاتور، مجسمه‌سازی، نقاشی و نگارگری است.

وی گفت: در این راستا موضوع محوری هم نداشتیم و آثار هنرمندان بر اساس تجربه و امتیاز بالایی که از سوی انجمن‌ها به آنها داده می‌شود، انتخاب شده است. نمایشگاه این آثار روز 14 بهمن ساعت 18 در مؤسسه صبا گشایش می‌یابد و اختتامیه آن روز 12 اسفند خواهد بود.

آقایی افزود: همزمان با افتتاح نمایشگاه در مؤسسه صبا، نمایشگاه دیگری با موضوع هنر انقلاب، دفاع مقدس، ایثار و شهادت در موزه فلسطین افتتاح خواهد شد که این آثار مربوط به سازمان‌هایی از جمله حوزه هنری، انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس و بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

وی یادآور شد: در روز 19 بهمن به مدت یک هفته نمایشگاهی با عنوان پیامبر مهربانی در خانه هنرمندان برپا خواهد شد که در این راستا بخش‌های خوشنویسی، گرافیک، تصویرسازی و کارگاه آموزشی خواهیم داشت. در این برنامه سایت تخصصی کمپین هنرمندان تجسمی رونمایی می‌شود و هنرمندان با پیوستن به این سایت همراهی خود را اعلام می‌کنند.

دبیر هفتمین هنرهای تجسمی فجر خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته هنرمندان پیشکسوت و برگزیدگان رشته‌های مختلف معرفی می‌شدند. امسال علاوه از هنرمندان تأثیرگذار در هر رشته به پیشنهاد انجمن‌های تخصصی تقدیر خواهد شد که شامل دو نفر در هر رشته است و به آنها نشان طوبای زرین هنرهای تجسمی کشور اهدا می‌شود.

وی با اشاره به انتشار کتاب‌هایی پیرامون بخش‌های مختلف هنرهای تجسمی گفت: در گذشته رصد آثار تجسمی جشنواره فجر در کاتالوگ بود اما امسال این کتاب‌ها تبدیل به کتاب‌های سال می‌شود با این وجود طی سال‌های آینده منبع ارزشمندی از دایرةالمعارف مصور خواهیم داشت.

آقایی در خصوص تعداد آثار گفت: در بخش عکاسی 170 اثر، خوشنویسی 180 اثر، سرامیک 40 اثر، عکس 120 اثر، کاریکاتور 202 اثر، گرافیک 160 اثر، مجسمه 75 اثر، نقاشی 50 اثر، نگارگری 110 اثر انتخاب شدند.

در پایان این نشست پوستر هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر که توسط رحیمی طراحی شده رونمایی شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها