امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۱:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143887
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شهریار زرشناس عضو پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی ضمن انتقاد از وزارت فرهنگ و ارشاد

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شهریار زرشناس عضو پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی ضمن انتقاد از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلیل حمایت از ناشران مروج روشنفکری، گفت: بنده زمانی که مشاور دبیرکل در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور بودم، بسیاری از این ناشران روشنفکری آن دوره مشغول بودند و تمام کتاب‌های اکبر گنجی، عبدالکریم سروش، عطاءالله مهاجرانی و ... را با تیراژهای بالا ـ حتی تا 9 مرتبه ـ تجدید چاپ می‌کردند، انبارها پر از این کتاب‌ها شده بود، ما خواستیم این روند را متوقف کنیم و به سمت حمایت از کارهای انقلابی ببریم. بسیاری از این ناشران -که نمی‌خواهم اسم ببرم- به خاکسترنشینی افتادند، چرا که دیگر وزارت ارشاد از اینها حمایت نمی‌کرد و ما هم در نهاد خریداری نمی‌کردیم، خلاصه اینها داشتند ورشکست می‌شدند بعضی‌ها فروشگاه‌هایشان بسته شد و برخی به مرز تعطیلی افتادند، این نشان می‌دهد که اینها تماماً از کانال‌های دولتی تغذیه می‌شدند. الان که ما از نهاد بیرون آمدیم دوباره همه این ناشران به میدان آمده‌اند، همه آنهایی که به ما برای ورشکستگیشان نامه می‌نوشتند، الان بیش از چند کتاب در ماه منتشر می‌کنند!

در پی این سخنان، روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور جوابیه‌ای به پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ارسال کرده و نوشته است: لازم به توضیح است که نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از آغاز دوره جدید تا اول دی‌ماه به دلیل کمبود منابع مالی هیچ کتابی را خریداری نکرده است تا معلوم شود ادعای مصاحبه‌شونده تا چه حد مغایر با واقعیت است و نهاد هرگز از کتب معارض با انقلاب اسلامی حمایت نکرده است. البته مدارک متقن حمایت نهاد در دوره حضور مصاحبه‌شونده (تا پایان 1392) مبنی بر حمایت از نظریات انحرافی وجود دارد که در صورت لزوم این اسناد منتشر خواهد شد.

 

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها