امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۸:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143889
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار سینمایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست مطبوعاتی فیلم سینمایی «ناهید» بعد از نمایش این فیلم سینمایی در کاخ ...

به گزارش خبرنگار سینمایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست مطبوعاتی فیلم سینمایی «ناهید» بعد از نمایش این فیلم سینمایی در کاخ جشنواره با اجرای امیر پویا و با حضور بیژن امکانیان تهیه کننده، آیدا پناهنده کارگردان، پژمان بازغی، ساره بیات، نوید محمودزاده، میلاد حسین پور بازیگران فیلم برگزار شد.

بنا بر این گزارش، در این مراسم امکانیان در سخنانی گفت: من فیلم سینمایی «ناهید» را دوست دارم. به نظرم اگر نگوییم بی نقص است، اما فیلم کم نقصی است و فکر می کنم یک کار اثر خلاقانه است و ارزش بسیاری برای آن قائلم.

وی ادامه داد: خیلی خوشحالم که این فیلم را انتخاب کردیم و قطعا موفقیت آن به من برنمی‌گردد و بقیه عوامل از جمله کارگردان نیز برمی‌گردد که بسیار با عشق کار کردند. من از مرکز سینمای مستند و تجربی نیز تشکر می کنم که این راه را برای ما همراه کرده و امکان ساخت فیلم را هموار کردند.

امکانیان در پایان گفت: یک سال و نیم تلاش کردم این فیلم ساخته شود اما راه به جایی نبرد و این امکان حاصل نشد تا 6 ماه پیش که توانستیم فیلم را به اجرا برسانیم. از این تجربه بسیار خوشحالم و معتقدم یک فیلم خوب و اثرگذار به سبد سینمای ایران تقدیم کرده‌ایم.

به گزارش فارس، پناهنده نیز در این مراسم گفت: فیلم سینمایی «ناهید» ماحصل تجربیات من طی 10 الی 15 سال گذشته در حوزه فیلم کوتاه، مستند و تلویزیونی است و چیز جدیدی رو نکرده‌ام و همان مسیر را ادامه داده‌ام. من فکر می‌کردم اولین فیلمم را در 24 سالگی می‌سازم و باید قبل‌تر ساخته می‌شد نه در 35 سالگی. این اتفاق نیفتاد مگر به کمک بیژن امکانیان. من فیلمنامه‌ای داشتم که همه می‌گفتند خیلی خوب است ولی الان نه.

پناهنده درباره ساخت فیلم در گیلان نیز گفت: من خودم آذری هستم ولی در کودکی شوهر عمه‌ گیلانی داشتم که خیلی زود فوت کرد ولی به خاطر او مدام به گیلان سفر می‌کردیم و کاملا فرهنگشان را می‌شناسم. اما سختی کار جایی بود که بازیگران ته لهجه شمالی می‌گرفتند. بازیگران رنج کشیدند تا این لهجه را یاد بگیرند و سطحشان هم باید یکسان می‌بود و باید خودشان را با پژمان بازغی سینک می‌کردند.

وی تصریح کرد: در این میان خیلی‌ها گفتند که از لهجه استفاده نکنیم ولی اعتقاد من این بود که مردم انزلی ته لهجه دارند، دوستان هم همت کردند و این کار را انجام دادند.

پژمان بازغی نیز در این نشست خبری عنوان داشت: یک سال پیش فیلمنامه «ناهید» را خواندم و همان زمان گفتم که در این فیلم بازی می‌کنم.

وی همچنین به مزاح گفت با خواندن فیلمنامه دوست داشتم نقش ناهید را بازی کنم که متاسفانه امکان پذیر نبود.

وی افزود: فیلم سینمایی «ناهید» پروژه شریفی است و جزئیات به خوبی در آن رعایت شده است. فیلم صاحب نگاه سینمایی است و قصه به شکلی نوشته شده که هیچ کدام از شخصیت ها قضاوت نشده‌اند. قرار نیست مخاطب در این فیلم سینمایی قضاوت کند.

بازغی همچنین گفت که اولین بار بود با یک کارگردان خانم کار می‌کردم و مثل خانه مدام باید می‌گفتم چشم.

به گزارش فارس، ساره بیات نیز در این مراسم گفت: در بازیگری نباید دنبال ترس باشی و انتخاب نقش‌های مختلف همیشه وظیفه است. تفاوت بسیار زیادی بین این کار و کارهای دیگرم است و این قاعده وجود دارد که همیشه شبیه به یک نقش نشویم و به ورطه تکرار نیافتیم.

وی گفت: در طول فیلمبرداری اهالی شمال به ما کمک می‌کردند و من برخی را کنار می‌کشیدم و می‌پرسیدم که آیا درست حرف زده‌ام و لهجه‌ام درست است یا خیر.

همچنین نوید محمودزاده نیز عنوان داشت: من حسی کار می‌کنم و وقتی فیلمنامه فیلم «ناهید» را خواندم گفتم می‌آیم و برایم اهمیت نداشت که نقش چندم بود. امیدوارم کم کار کنم، شلوغش نکنیم و سالی 2 فیلم بازی کنم و حالم خوب باشد. اگر فیلمی بازی کنم که بد باشد، حالم تا آخر عمر بد است.

وی افزود: نقشی که بازی می‌کنم باید استرس داشته باشد که بدانم می‌توانم انجام بدهم یا نه. برای ایفای نقش نه تمرین لهجه کرده بودم و نه چیز دیگری و فقط رفتم.

محمودزاده گفت: قبل از بازی با بازغی نظرم درباره او نه مثبت بود و نه منفی ولی الان عاشقش هستم. او در یک سکانس به قدری برای من داد زد که خودش گلویش گرفت. 

حسین‌پور بازیگر نوجوان فیلم نیز در سخنانی گفت: این فیلم خیلی خوب بود و من توسط یکی از افراد به گروه اضافه شدم. خانم پناهنده خیلی اصرار داشت که از لهجه‌ام کم کنم ولی نمیشد.

آیدا پناهنده در پایان این مراسم گفت: فیلم سینمایی «ناهید» گوشت قربانی شد و من از این موضوع دل چرکین و ناراحت هستم. برنامه ریزی ها طوری صورت گرفت که فیلم ما اولین نمایش را در بخش فیلم های نگاه نو داشت و همین موضوع در سلام سینما نیز تکرار شد.

انتهای پیام/

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها