امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۱۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143899
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، اولین روز از سی و سومین جشنواره فیلم فجر در حالی آغاز به کار کرد که تا ساعت 10 صبح شاید عددی کمتر از 50 نفر در سالن ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، اولین روز از سی و سومین جشنواره فیلم فجر در حالی آغاز به کار کرد که تا ساعت 10 صبح شاید عددی کمتر از 50 نفر در سالن برج میلاد تهران به چشم میخورند که گویا نه تحویل بهار سینمایی در کار است و نه جشنواره ای.

و اما در سانس اول که البته باکمی تاخیر هم آغاز شد فیلم سینمایی «قول» ساخته محمدعلی طالبی در میان استقبال کم مخاطبان برج میلاد تهران اکران شد که نتوانست آغازگر گرمی برای اولین روز از جشنواره فیلم فجر باشد.

و اما اولین حاشیه جدی امروز جشنواره با لغو شدن نشست گفت و گوی اصحاب رسانه با عوامل فیلم «قول» کلید خورد و محمدعلی طالبی در برج میلاد تهران حضور پیدا نکرد تا سئوالات اصحاب رسانه از عوامل این فیلم در هاله‌ای از ابهام باقی بماند.

البته این پایان کار نبود و مستند «من میخواهم شاه شوم» ساخته مهدی گنجی در ساعت 13 درست لحظه ناهار و نماز اصحاب رسانه در برج میلاد به نمایش در آمد که افراد را بین این دوراهی  قرار میداد که فیلم مستند ببینند یا نماز بخوانند!

و اما با تمام این تفاسیر اولین فیلم سینمایی بخش «نگاه نو» با عنوان ناهید به کارگردانی آیدا پناهنده از ساعت 14.15 در سالن اصلی به نمایش در آمد.

این فیلم به مدت 2 ساعت در حال نمایش بود که پس اتمام نمایش آن خستگی را به راحتی میتوان از چهره افراد تشخیص داد.

اما گویا امروز روز حاشیه نشست ها بود به طوری که ساره بیات بازیگر فیلم سینمایی «ناهید» در اعتراض به اینکه مدت زمان نشست برای زدن حرفهایش کافی نبوده با هیچ رسانه ای گفت و گو نکرد.

اما امروز کاخ جشنواره میزبان چند میهمان ویژه بود که یکی از همین میهمانان سال گذشته فیلم سینمایی «چ» را در فجر سی و دوم رونمایی کرد و او کسی نیست جز ابراهیم حاتمی کیا که مثل همیشه با همان متانت اهمیشگی و چهره گشوده با سینماگران به گپ  گفت پرداخت.

البته احمد مسجدجامعی نیز از شورای شهر تهران برای تماشای فیلم سینمایی «بوفالو» به کارگردانی کاوه سجادی حسینی به مرکز همایش های برج میلاد آمد و پس ار رها شدن از دست خبرنگاران وعکاسان موفق شد به تماشای فیلم «بوفالو» بنشیند.

یکی از مهمترین نکات روز اول نمایش فیلم‌ها در کاخ جشنواره این بود که هیچ فیلمی نتوانست به معنای واقعی کلمه اهالی رسانه را بوجد بیاورد. هرچند نشانه‌های ظهور دو کارگردان جوان و با استعداد در فیلم‌های «ناهید» و «بوفالو» دیده شد؛ اما نقص روایی هر دو فیلم باعث شد تا اهالی رسانه از دیدن کارهای پناهنده و سجادی‌حسینی به وجد نیایند.

بولتن روزانه سی‌و‌سومین جشنواره فیلم با عنوان «جشنواره» در حالی به سردبیری جلیل اکبری‌صحت منتشر شده است که قطع و ظاهر نامتعارف آن باعث تعجب اهالی رسانه شد. به طوریکه برخی به طعنه این بوتن را با یکی از هفته‌نامه‌های اقتصادی مقایسه می‌کردند.

در این روز هنرمندانی چون ابراهیم حاتمی کیا، پژمان بازغی، ساره بیات، بیژن امکانیان، مهتاب کرامتی، مهدی احمدی، آزاده صمدی، امید بنکدار، کیوان علیمحمدی، غلامرضا معصومی، محسن کیایی، منصور ضابطیان، مژده لواسانی، پرویز پرستویی، هومن سیدی، همایون اسعدیان و... برای دیدن فیلمهای جشنواره در کاخ جشنواره حضور یافتند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها