امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۴:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143926
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۳
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دانشگاه‌های کشور در دولت یازدهم شاهد تغییر و تحولات بسیاری در سطح مدیریتی ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دانشگاه‌های کشور در دولت یازدهم شاهد تغییر و تحولات بسیاری در سطح مدیریتی بودند و دانشگاه فنی‌ و حرفه‌ای نیز از این شرایط مستثنی نیست به طوریکه در یک سال گذشته یعنی پس از تغییر در راس این دانشگاه و انتصاب مسعود شفیعی به عنوان سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای 60 رئیس واحد این دانشگاه تغییر کرده‌اند.

شنیده‌ها حاکی از این است که برخی از این روسا از ایثارگران و جانبازان انقلاب اسلامی بودند که پس از برکناری حتی قانون ایثارگران نیز در مورد آن‌ها اجرا نشده است.

برای اطمینان از صحت و سقم این موضوع با مسعود شفیعی رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت‌وگو کردیم.

شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان اینکه از سال گذشته تاکنون 60 رئیس واحد را برکنار کردم، گفت: برخی روسای برکنار شده بازنشسته بودند، برخی دارای مدرک لیسانس و برخی از آنها دانشجوی مقطع دکترا بودند که با رضایت از کار برکنار شدند و فکر نمی‌کنم جانباز یا ایثارگر بوده باشند.

وی افزود: به تازگی با رئیس واحد خرم آباد در رابطه با تغییرش صحبتی کردم که وی در رشته علوم انسانی مدرک دارد و این رشته با دانشگاه فنی و حرفه‌ای دارای منافات است.

البته طرحانی‌نژاد رئیس واحد خرم‌آباد دانشگاه فنی و حرفه‌ای نیز گفت: من 5 سال معاون هنرستان فنی بودم و در حال حاضر 6 سال رئیس واحد خرم‌آباد دانشگاه فنی و حرفه‌ای هستم که در این سال‌ها به مدرک من و منافات آن با فنی و حرفه‌ای ایرادی نگرفتند و به نظرم تغییر من فقط یک مسئله سیاسی است.

همچنین نخعی رئیس سابق آموزشکده فنی شهید باهنر زاهدان و مسئول استانی در رابطه با برکناری‌اش گفت: شفیعی فردی را برای نظارت و بازدید از مراکز فرستاده بود که وی قبل از آن، در دانشگاهی درس می‌داد که به اصرار دانشجویان مبنی بر عدم شایستگی از کار برکنار شده بود و همچنین فردی بازداشتی بود که شفیعی به استناد گزارش این فرد من را برکنار کرد.

وی افزود: همان زمان به شفیعی گفتم که ببینید آیا این گزارش منطقی است یا وی خواسته‌ای غیرقانونی داشته و من آن را انجام نداده‌ام.

نخعی ادامه داد: البته هر مدیر جدید حق دارد نیروی خود را جابه‌جا کند ولی حداقل قوانین ایثارگران را اجرا می‌کردند.

به گفته وی، در قوانین ایثارگران آمده است که پست هم‌تراز برای جانبازان در نظر بگیرند ولی دانشگاه فنی حرفه‌ای حتی سنوات ارفاقی را هم اجرا نکردند.

وکیلی رئیس واحد اردکان دانشگاه فنی حرفه‌ای نیز گفت: من جانباز هستم و در مراسم تودیع و معارفه من امام جمعه شهرستان و مسئولان به دلیل اعتراض حضور نیافتند.

وی افزود: یکی از نمایندگان که خواهرزاده محمد خاتمی رئیس جمهور اسبق است شفیعی را مجبور کرد تا من را برکنار کرده و فردی را که برادر شوهر خواهر این نماینده با مدرک پایین تر و سابقه کمتر از من است را به عنوان رئیس واحد منصوب کند.

وی گفت: از عملکرد شفیعی بسیار ناراضی هستم زیرا وی گفت زیر بار حرف نماینده نرفتم ولی فقط به خاطر تنشی که من با نماینده مجلس داشتم من را برکنار کرد و دلیل دیگری نبود.

شایان ذکر است، تعداد دیگری از روسای واحدهای دانشگاه فنی و حرفه‌ای که اتفاقا جزء ایثارگران هستند هم از کار برکنار شدند که لیست آن‌ها در پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; محفوظ است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
علی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۳
4
2
دکتر شفیعی با انتصابات خود دردانشگاه و مراکز تیشه به ریشه دانشگاه فنی و حرفه ای زده است. تغییرات گسترده درسازمان مرکزی و آوردن بستگان و وابستگان خود دردانشگاه بسیار نامطلوب است. البته همه کاره آقای شمس است . دکتر شفیعی دراصل کاره ای نبوده و نیست. آقایان بهتر است بروند سرکلاس درس . این دانشگاه را هم بگذارند برای خودمان . می دانیم چکار کنیم. نمیدانم چرا مجلس که خود موجب تولد دانشگاهی به این نام شده(علیرغم قدمت 50 ساله این آموزشها) سکوت کرده است و حالی از فرزند خود که بدست وزارت علوم داده است نمی پرسد. همه افرادی که خون دل خورده و پیش کسوت در فنی و حرفه ای بودند توسط آقایان حذف شند. لطفا به هوش باشید ببینید دشمن داخلی چه برسر نظام آموزشی کشور آورده است.
آخرین اخبار
پربازدید ها