امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۶:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143930
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۳
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، صبح امروز نشست خبری دومین جشنواره تجلیل از رهبران کارآفرین و کارآفرینان خیر با حضور ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، صبح امروز نشست خبری دومین جشنواره تجلیل از رهبران کارآفرین و کارآفرینان خیر با حضور محمدرضا زالی رئیس دانشکده کارآفرین دانشگاه تهران، غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران، محمدرضا حافظی رئیس انجمن خیرین مدرسه‌ساز کشور و محمدحسن مبارکی معاون اداری مالی دانشکده کارآفرین دانشگاه تهران برگزار شد.

در حاشیه این نشست غلامحسین شافعی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤال فارس در خصوص اقدامات اتاق بازرگانی ایران در قبال موافقت‌نامه تعرفه ترجیحی ایران و ترکیه اظهار داشت: قطعاً باید در مورد اعمال تعرفه‌های ترجیحی از کارآفرینان و تولیدکنندگان نظرخواهی شود، به طوری که بخش تولید با مشکل مواجه نشود.

وی افزود: این بحث در کمیسیون‌های تخصصی اتاق بازرگانی ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفته و پیشنهادات اتاق بازرگانی به دولت درباره اصلاح تعرفه‌های ترجیحی ارسال خواهد شد، چرا که باید منافع تولیدکنندگان داخلی و کارآفرینان مدنظر قرار گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با تأکید بر اینکه اعمال تجارت ترجیحی میان کشورها معمولاً مرسوم است، اما قطعاً باید نظرات تولیدکنندگان و کارآفرینان اعمال شود.

شافعی در پاسخ به سؤالی در مورد تجارت ایران و روسیه تأکید کرد: حجم مبادلات ایران و روسیه در سطح بالایی دنبال می‌شود که به دنبال معاملات پایاپای با روسیه هستیم، چرا که نقل و انتقال پول با مشکلاتی مواجه است.

وی تصریح کرد: دولت فعلی علاوه بر پیگیری تجارت به سایر کشورها مصمم به اجرای قانون تسهیل فضای کسب و کار است که این موضوع به شفافیت محیط کسب و کار و رونق اقتصادی کمک خواهد کرد.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها