امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۱:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143942
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۳
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، هند به آمریکا اعلام کرده است که سیاست خارجی این کشور در رابطه با کشورهای تحت تحریم همچون ایران و روسیه از ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، هند به آمریکا اعلام کرده است که سیاست خارجی این کشور در رابطه با کشورهای تحت تحریم همچون ایران و روسیه از روابط دهلی‌نو با واشنگتن مستقل است.

پایگاه خبری بیزینس لاین به نقل از منابع آگاه در این رابطه نوشت، در جریان سفر اخیر باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا به هند این موضوع به طور موثری مورد گفتگو قرار گرفت و ارتباطی خوبی برقرار شده است.

پس از اینکه واشنگتن متوجه وابستگی هند به ایران و روسیه برای تامین نیازهای انرژی خود شده است، رویکردی نرم‌تر و  واقع‌بینانه‌تر در قبال دهلی‌نو اتخاذ کرده است.

یک مقام آگاه در این‌باره گفت، اگرچه این موضوع در کنفرانس خبری مشترک دو طرف به طور برجسته مطرح نشد اما این مسئله در سطوح دوجانبه مورد بحث قرار گرفته است.

از آنجایی که میزان واردات نفت پالایشگاه‌های هند از ایران قبلا به سطح تعیین شده در تحریم‌ها رسیده است، در راستای انجام اقدامی پیشگیرانه، پیش از سفر اوباما به هند، دهلی‌نو از پالایشگاه‌های داخلی نظیر مانگالور به صورت غیررسمی درخواست کرد تا خرید نفت از ایران را کاهش دهند.

منابع رسمی هندی گفتند، دهلی‌نو خواستار حفظ سطح واردات نفت از ایران به رقم سال گذشته حدود 10 تا 11 میلیون تن است.

تا ژانویه امسال، مانگالور کل میزان نفتی که در سال گذشته باید از ایران وارد می‌کرد را خریده است. (حدود 4 میلیون تن)

به گفته یک مقام هندی دیگر،  آن زمان، لحظات سختی برای مانگالور بود چراکه باید خرید نفت برای ماه‌های فوریه و مارس را شناور می‌ساخت اما در نتیجه شرایط بازار جهانی و وجود نفت کافی در بازار، این پالایشگاه توانست نفت ایران را با نفت کشورهای دیگر جایگزین کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار