امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۴:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143956
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۳۵
تعداد بازدید: 235
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نصرالله سجادی معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش در حاشیه مجمع عمومی تنیس در جمع خبرنگاران ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نصرالله سجادی معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش در حاشیه مجمع عمومی تنیس در جمع خبرنگاران گفت: مجامع ما قرار است بهمن و اسفند ماه تشکیل شود. در این مجامع رؤسای فدراسیون‌ها عملکرد سال‌های گذشته و برنامه سال 94 خود را ارائه می‌دهند.

وی در پاسخ به این سؤال که در انتخابات جدید فدراسیون تنیس تغییر و تحولاتی رخ داده شما این را مثبت می‌بینید یا خیر، عنوان کرد: به هر حال 4 سال از یک دوره ریاست گذشته است. اگر لازم باشد بد نیست تغییراتی صورت گیرد.

سجادی در پاسخ به این سؤال که با توجه به صحبت‌های مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری برای توسعه ورزش همگانی شما چه برنامه‌ای دارید، اظهار داشت: ما به دنبال این هستیم تا به ورزش همگانی اساسی‌تر پرداخته شود. به همین دلیل یکی از اقدامات ما این است که از ابتدای سال 94 فدراسیون‌هایی که ورزش همگانی انجام می‌دهند و ورزش قهرمانی یا مسابقه بین‌المللی ندارند، زیر نظر معاونت همگانی فعالیت کنند. به همین دلیل فدراسیون‌های کوهنوردی همگانی، روستایی، باستانی، کونگ‌فو، رزمی، نجات‌غریق، بدنسازی، کارگری، دانشگاهی و دانش‌آموزی زیر نظر معاونت همگانی فعالیت می‌کنند. در فاز بعدی رشته‌هایی که با انجمن کار می‌کنند و همگانی هستند به معاونت همگانی انتقال پیدا می‌کنند.

وی در پاسخ به این سؤال که چمران برای ادامه فعالیت حسین رضازاده در فدراسیون وزنه‌برداری به شما نامه نوشته آیا وی می‌تواند برای ریاست اقدام کند، تصریح کرد: افراد و سازمان‌هایی که کنار وزارت هستند، قانون نیستند. ملاک ما قانون است که طبق آن اعضای شورای شهر نمی‌توانند همزمان رئیس فدراسیون هم باشند. بنابراین این نامه‌ها تاثیری نخواهد داشت. زمان انتخابات را هم بعد از جواب استعلام اعلام می‌کنیم.

معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش درباره اعتراض مربیان به پاداش‌هایی که گرفته‌اند، گفت: ما فقط به ورزشکاران قول دادیم که چه تعداد سکه می‌گیرند، هیچ جایی درباره مربی و سرپرست صحبتی نشده است. مربی حقوق‌بگیر است اما ورزشکار حقوقی نمی‌گیرد. ما پاداش می‌دهیم که آنها انگیزه داشته باشند. حرمت مربیان هم با این چیزها شکسته نمی‌شود.

سجادی درباره اینکه برخی از پیشکسوتان پرسپولیس درباره انتخاب مدیرعامل صحبت‌هایی داشتند و آیا شما نمی‌خواهید مدیرعامل این باشگاه را انتخاب کنید، عنوان کرد: خودشان انتخاب کنند ما که جلوی آنها را نگرفته‌ایم. خودشان تصمیم گرفتند سرپرست داشته باشند و همان سرپرست کارهای مدیرعامل را انجام دهد.

وی در پاسخ به این سؤال که میزبانی جام ملت‌ها شایعه شده به امارات رسیده، تاکید کرد: هنوز تصویب نشده ما تلاش می‌کنیم تا این میزبانی را بگیریم. ایران کمتر از امارات نیست بلکه از آنها سزاوارتر هستیم.

سجادی درباره دوپینگی بودن بازیکن عراقی هم در جام ملت‌های آسیا گفت: ما نتیجه را به فیفا داده بودیم اما زمانی که نمونه از این بازیکن گرفته بودیم او از ایران رفته بود.

معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش در مجمع تنیس خطاب به اعضای مجمع درباره بودجه فدراسیون‌ها اظهار داشت: کل پولی که امسال به ما دادند، 80 میلیارد است. من از رئیس فدراسیون تنیس توقع دارم در مجمع آینده به ما بگوید کدامیک از برنامه‌هایی که در تقویم تعریف کرده عملیاتی شده است. ما هم به هر اندازه‌ای که با فدراسیون‌ها تفاهم داشته‌ایم به آنها بودجه می‌دهیم. از طرفی در مقابل بودجه‌ای که به فدراسیون می‌دهیم از آنها توقع داریم درآمدزایی کنند.

وی افزود:‌اگر تنیس می‌خواهد در سطح جهانی مطرح شود باید به ورزش قهرمانی هم بپردازد. ما به اندازه کافی زمین داریم قهرمان از آن بیرون بیاید.

سجادی همچنین در این نشست باز هم درباره اظهارنظر مربیان به پاداش‌هایی که گرفته‌اند اشاره کرد و گفت: در قرارداد مربیان هیچ اسمی از پاداش نبوده است. آنها 3 تا 5 میلیون از فدراسیون می‌گیرند در حالی که خودشان می‌گویند ما به خاطر پول کار نمی‌کنیم و به خاطر عشق و علاقه‌ای که داریم کار می‌کنیم. ولی از وزارت ورزش می‌خواهیم به ما توجه کنند این «ولی» چیست. آنها مصاحبه می‌کنند و می‌گویند چرا 20 سکه‌تان چرا شده 15 سکه. ما برای این پاداش‌ها از بخش‌های بیرونی کمک گرفته‌ایم. همچنین در وزارت ورزش کارگروهی برای این کار تشکیل دادیم. در گوانگجو 256 میلیارد داشتیم.الان 75 میلیارد که همه این کارها را راه انداختیم.

انتهای پیام/خ

خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها