امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۷:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14397
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس احمد توکلی نماینده مردم تهران در صحن علنی امروز مجلس و در جریان بررسی ایرادات ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس احمد توکلی نماینده مردم تهران در صحن علنی امروز مجلس و در جریان بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز طی تذکری خطاب به رئیس مجلس گفت: برای اولین بار است که شورای نگهبان در بررسی مصوبه مجلس به جای تعیین موارد، به ایراد قانونی یک جمله اکتفا کرده است.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان گفته که باید نظر رئیس قوه قضائیه درباره لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز اخذ شود افزود: کمیسیون اقتصادی به جای تدبیر و اتخاذ نظر کمیسیون حقوقی، برای اخذ نظر نمایندگان مواردی را به این لایحه اضافه کرده است که این رویکرد، سنگ بنای جدیدی است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید نظر کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس درباره لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز اخذ شود، بررسی این لایحه را بدون دریافت نظر کمیسیون تخصصی فاقد وجاهت لازم خواند و به رئیس مجلس پیشنهاد داد این لایحه را که به گفته او خلاف قانون است به کمیسیون مربوطه ارجاع دهد.

علی لاریجانی در پاسخ به این تذکر گفت: با توجه به اینکه شورای نگهبان در بررسی این لایحه این ایراد را که باید توسط قوه قضائیه ارائه می‌شد را مطرح کرده است باید مجلس نظر قوه قضائیه را اخذ کند.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان از ابتدا باید می‌گفت که این لایحه باید از قوه قضائیه به مجلس ارجاع می‌شد تصریح کرد: با توجه به اینکه شورای نگهبان این موضوع را قید نکرده است کمیسیون اقتصادی طبق نظر شورا نظر قوه قضائیه را اخذ و آن را اعمال کرده است.

بر اساس این گزارش جواد جهانگیر زاده نماینده مردم ارومیه با استناد به مواد 199، 200 و 201 آئین‌نامه داخلی مجلس با بیان اینکه اصلاحات اعمال شده در لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز ماهیت قضایی ندارد و ایراد شورای نگهبان به اصل این لایحه است خواستار ارجاع لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز به کمیسیون تخصصی شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها