امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۴:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143975
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اعضای انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان امروز(دوشنبه) به نمایندگی از روزنامه‌

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اعضای انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان امروز(دوشنبه) به نمایندگی از روزنامه‌ نگاران و جامعه رسانی ای کشور با حضور در سفارت ژاپن و اهدای دسته گل، کشته شدن دو تبعه ژاپنی از سوی گروه تروریستی داعش در عراق را به دولت و ملت ژاپن تسلیت گفتند.

مهدی شکیبایی سخنگوی انجمن روزنامه نگاران مسلمان در دیدار با «توموهیرو ناکاگاکی» رایزن فرهنگی و رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و فرهنگی سفارت ژاپن با ابراز تاسف از این حادثه ابراز داشت: انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان به نیابت ازاعضای این انجمن و جامعه رسانه‌ای جمهوری اسلامی ایران ضمن محکومیت جنایت ضد انسانی بریدن سر شهروندان ژاپنی توسط گروهک تروریستی داعش در عراق ، مرگ این دو را که یکی از آنان از همکاران رسانه ای بوده است را به شما، دولت و ملت ژاپن تسلیت عرض می‌کند.

سخنگوی انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان با اشاره به آفت تروریسم که همه ملت‌های دنیا بخصوص خاورمیانه را دچار خود کرده است اظهار داشت: ما با جامعه رسانه‌ای و ملت ژاپن در قضیه کشته شدن دو شهروند بی گناه ژاپنی در عراق اعلام همدردی می‌کنیم و پدیده تروریسم را آفتی می دانیم که برای سرنگونی ان باید دست به دست هم داد و جمهوری اسلامی ایران از اولین کشورهایی بود که نسبت به شیوع این آفت به جامعه جهانی هشدار داده بود.

وی گفت : جمهوری اسلامی ایران خود از بزرگترین قربانیان تروریسم در دنیا  محسوب می شود و در مبارزه با این پدیده زشت که اینک دامن بسیاری از کشورها را گرفته جان های ارزشمندی را تقدیم کرده است.

به گفته شکیبایی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در ایران بسیاری از رهبران، اندیشمندان و دانشمندان ایرانی هدف ترور فیزیکی و کور باندهای تروریستی و تبهکاری چه در داخل و چه در خارج قرار گرفته اند.

سخنگوی انجمن روزنامه نگاران مسلمان با بیان اینکه وقتی رژیم صهیونیستی در برابر انظار عمومی و نهادهای بین المللی سالهاست علیه شهروندان بی گناه مبادرت به تروریسم دولتی می کند و متاسفانه هیچ واکنشی نسبت به این جنایات او صورت نمی گیرد نتیجه اش می شود ظهور ترویست های داعشی که امروز به سادگی سر شهروندان بی گناه ژاپنی را از دم تیغ می گذرانند.

 این فعال رسانه ای تصریح کرد: با تروریسم و هرگونه اقدام خشونت آمیزی که شهروندان و غیرنظامیان بی دفاع  را هدف قرار دهد در هرجای جهان باید مبارزه کرد و از دید ما داعش و رژیم اسرائیل نوعی غده ای سرطانی هستند که شهروندان را هدف قرار داده اند و لذا یکپارچگی ملتهای جهان را برای مبارزه و سرنگونی و ریشه کنی آنان می طلبد.

شکیبایی با بیان اینکه جمهوری اسلامی در راه مبارزه با تروریسم تلاش‌های زیادی داشته و شهدای زیادی در این راه تقدیم کرده است، یادآور شد: متاسفانه تصویری که از اسلام از سوی رسانه‌های غربی به دنیا مخابره می‌شود تصویر درست و واقعی نیست و امیدواریم شما این تصویر را با امانتداری به مردم ژاپن بازتاب دهید.

وی با رد این ادعای رسانه های غربی که داعش را نمونه ای از اسلام تبلیغ می کنند، خاطر نشان کرد: آنچه از خشونت ها که امروز به نام دین اسلام صورت می گیرد بدون شک از سوی مسلمانان غیر قابل قبول بوده بلکه تلاشی مزورانه برای تخریب چهره اسلام از سوی کسانی است که از پیام الهی دین مبین اسلام و عالمگیر شدن این دین آسمانی وحشت دارند. همانطور که مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای اخیرا در پیامی به جوانان غربی فرمودند، باید اسلام را از منبع واقعی آن یعنی قرآن و سنت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) شناخت و کمک به این شناخت انتظار ما از شما به عنوان مسئول فرهنگی سفارت ژاپن و رسانه های ژاپنی به عنوان همکاران رسانه ای ما است.

سخنگوی انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان در پایان خاطرنشان کرد: معتقدیم همانطور که ترور فیزیکی در فرانسه یک رفتار مذموم و محکوم است، براین باوریم که ترور عقیدتی مسلمانان نیز به بهانه همین ترور فیزیکی مشکوک نیز محکوم است.

ناکاگاکی: داعش از نام اسلام سوء استفاده می‌کند/می‌دانیم که آنها مسلمان نیستند

در ادامه این دیدار توموهیرو ناکاگاکی با بیان اینکه دولت و ملت ژاپن به فعالیت علیه تروریسم ادامه می‌دهند، اظهار داشت: نخست‌وزیر ژاپن در این خصوص دو بار بیانیه صادر کرده و این واقعه را محکوم کرد.

وی با اشاره به مبارزه ژاپن با تروریسم که در آینده نیز ادامه خواهد یافت، گفت: متاسفانه داعش از نام اسلام سوءاستفاده می‌کند و ما می‌دانیم که این اصلاً اسلام نیست و آنها نیز مسلمان نیستند.

رایزن فرهنگی سفارت ژاپن در ایران ادامه داد: رسانه‌های جهانی عنوان می‌کنند که این چهره اسلام است در صورتی که ما می‌دانیم که چنین نیست و این موضوع عامدانه عنوان می‌شود.

ناکاگاکی همچنین در مورد انتشار کاریکاتور موهن شارلی ابدو در یکی از نشریات ژاپنی که دستمایه عملکرد داعش در کشتن دو خبرنگار ژاپنی شده بود، اظهار داشت: آنها قصد داشتند صفحه اول نشریه شارلی ابدو را منتشر کنند تا به مردم نشان دهند چه چیزی در فرانسه رخ داده و نیت دیگری نداشتند.

وی ادامه داد: می‌دانم که نشان دادن چهره پیامبر اسلام چیز درستی نیست اما همه در ژاپن چنین اطلاعی ندارند و قصد مسئولین روزنامه نیز تمسخر نبود و امروز باید به این فکر باشیم که چطور می‌توان آرامش گذشته را به دست آورد.انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها