امروز : چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 25
۱۴:۵۱
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1440
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۲۹
تعداد بازدید: 254
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، گروهی از مقامات ارشد سیاسی و نظامی سابق آمریکا روز چهارشنبه مذاکره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، گروهی از مقامات ارشد سیاسی و نظامی سابق آمریکا روز چهارشنبه مذاکره مستقیم دولت این کشور با ایران را خواستار شدند.

35 نفر از دیپلمات‌ها، نظامیان و دیگر مقامات از هر دو حزب آمریکا در گزارشی از دولت این کشور خواسته‌اند تلاش‌ها برای برقراری مذاکرات مستقیم با تهران را افزایش دهد و از این طریق بحران کنونی را حل کند. این گروه همزمان خواستار تشدید فشارها بر ایران و استفاده از تحریم‌ها شده‌اند.

در بخشی از این گزارش آمده است: آمریکا اکنون باید حداکثر انرژی و خلاقیت خود برای مذاکره مستقیم همزمان با ایجاد ائتلافی بین‌المللی برای فشار به ایران و منزوی کردن این کشور را به کار گیرد.

«ریچارد لوگان» سناتور سابق، «مایکل هیدن» مدیر سابق سیا، «رایان کراکر» سفیر سابق در عراق و افغانستان، و همچنین «زیبیگنیو برژینسکی» مشاور امنیت ملی اسبق کاخ سفید از جمله افرادی‌ هستند که این گزارش را امضا کرده‌اند.

در این گزارش آمده است که مذاکره مستقیم با تهران جایگزین مذاکرات کنونی 1+5 و ایران نیست و راهکاری در کنار آن است.

در بخشی دیگر از این گزارش گفته شده که تحریم‌ها تا حدی موفق بوده اما نتوانسته برنامه هسته‌ای ایران را متوقف کند.

در انتهای این گزارش آمده است: بعد از 30 سال تحریم و تلاش برای منزوی کردن ایران، به نظر می‌رسد فشار به تنهایی نمی‌تواند تصمیم رهبر ایران را تغییر دهد.

نویسندگان این گزارش همچنین توصیه کرده‌اند که گام‌هایی فراتر از تحریم برداشته شود تا ایران متقاعد به تغییر رفتار شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها