امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۸:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144004
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
 به گزارش خبرنگار دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در یادواره ...

 به گزارش خبرنگار دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در یادواره امیر سرلشگر ظهیرنژاد که صبح امروز در دانشکده فرماندهی و ستاد ارتش برگزار شد، اظهار داشت: ظهیرنژاد مردی شجاع‌، غیور، با اخلاص، وطن‌دوست، مؤمن و متدین بود.

وی افزود:‌ نقش ارتش در دوران دفاع مقدس و پیروزی انقلاب اسلامی نقش بسیار با ارزش و ستودنی بود در تحلیل رفتار ارتش در دوران پیروزی انقلاب در می‌یابیم ارتشی که در سیطره بیگانگان و اجانب بود اما بدنه اصلی آن بدنه سالم و به دلیل عدم رضایت از سیاست‌های ضد فرهنگی رژیم گذشته و وابستگی به بیگانگان نقش مؤثر در سرعت بخشیدن به پیروزی انقلاب داشت.

آل‌هاشم ادامه داد: تمام اقشار در پیروزی انقلاب اسلامی نقش داشتند اما برخی دارای نقش کلیدی بودند مانند امام(ره) و روحانیت و البته نقش کلیدی ارتش و تأثیر نظامیان در پیروزی انقلاب نقشی فراموش نشدنی است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش تأکید کرد: ارتش به ظاهر مقتدر و متمدن پیش از انقلاب که با پیشرفته‌ترین سلاح‌ها و زیر نظر غربی‌ها برای حفظ منافع آنها سازمان‌یافته و آموزش داده شده بود با رهنمودها، نصایح و فرمایشات امام(ره) تغییر جهت داد و با پیوستن به انقلاب حماسه‌ای ماندگار پدید آورد و نام خود را در تاریخ انقلاب به ثبت رساند.

آل‌هاشم گفت: در روز 15 بهمن ده‌ها تن از کارکنان نیروی زمینی و هوایی ارتش به طور متفرقه در محل اقامت امام (ره) در مدرسه رفاه رفت و آمد داشتند و وفاداری خود را نسبت به امام ابراز می‌کردند. از طرفی شورای عالی ارتش در جلسه روز 22 بهمن خود به اتفاق آرا بی‌طرفی ارتش را در درگیری‌ها اعلام کرد.

وی افزود: کارنامه ارتش در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس افتخار‌آمیز و غرور برانگیز است. ارتشی که آموزش دیده غرب و در اختیار رژیم بود امروز به جایی رسیده که فرمانده کل قوا از آن به نام ارتش حزب‌الله نام می‌برد.

آل‌هاشم اظهار داشت: ارتش در مدت بعد از انقلاب به ویژه در دفاع مقدس وفاداری خود را به انقلاب و اسلام به اثبات رسانده و مرحوم ظهیرنژاد یکی از مردان انقلابی ارتش بود. او که در سال 55 بعد از 21 سال خدمت به دلیل مخالفت با سیاست‌های رژیم اجباراً بازنشسته می‌شود در سال 57 با یک درجه ارتقاء به خدمت ارتش انقلاب اسلامی فراخوانده می‌شود و برای مقابله با ضد انقلاب به آذربایجان غربی می‌رود.

وی تصریح کرد: فرماندهی نیروی زمینی سرپرستی ژاندارمری و ریاست ستاد مشترک ارتش و در پایان ریاست گروه مشاورین نظامی فرماندهی کل نیروهای مسلح از جمله سمت‌های مرحوم ظهیرنژاد بود.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، در پایان گفت: در اینجا برای اولین بار اعلام می‌کنیم که بعد از بنی‌صدر که اختیارات فرماندهی کل قوا به او تفویض شده بود این اختیارات به فلاحی و پس از فلاحی امام آن را به مرحوم ظهیرنژاد تفویض کرده بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار