امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144013
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از خواهران طلبه با بیان اینکه مطالب ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از خواهران طلبه با بیان اینکه مطالب قرآن کریم پس از گذشت قرن‌ها همچنان تازگی دارد بیان کرد: قرآن برای همه انسان‌ها نوشته شده و مسائلی که در آن بیان شده است تنها به زمان نزول قرآن مربوط نمی‌شود و در همه زمان‌ها می‌توان از آن بهره برد.

وی با تاکید براینکه می‌توان از آیه‌های قرآن نسبت به مسائلی که پیش و پس از انقلاب بر ما گذشته است به درک کافی رسید، اظهار کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید پیش از این شما تنها و مستضعف بودید و این همان مسائلی است که پیش از انقلاب بر ما گذشته است زیرا که مردم ایران پیش از انقلاب مردمی تنها و بدون حامی بودند و به اندازه‌ای محتاج بودند که تعلیم و تربیت فرزندان آنان توسط بیگانگان صورت می‌گرفت.

این مرجع تقلید با تاکید براینکه اگر به فهم معانی قرآن توجه کنیم در می‌یابیم این اعجاز الهی شرح حال دیروز و امروز ما را بیان می‌کند تصریح کرد: ایران به اندازه‌ای مستضعف بود که حتی مسائل سیاسی آن نیز توسط غرب و سرسپردگان غربی جریان پیدا می‌کرد و حتی در زمینه مسائل اقتصادی خود هم نقشی نداشت.

وی با اشاره به دوران پیش از انقلاب گفت: جریان‌های سیاسی پیش از انقلاب وابسته به دو جریان مهم بود که با یکدیگر به صورت جدی رقابت می‌کردند و مردم در ترس و هراس به سر می‌بردند و باید به طور قطع به یکی از این دو جریان پناهنده می‌شدند.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به شجاعت مرجعیت شیعه در مقابل استبداد گفت: آیت‌الله کاشانی که به تاراج بردن نفت ایران توسط بیگانگان آگاهی داشت نسبت به این موضوع عکس‌العمل نشان داد تا جایی که محمدرضا شاه را برای مدتی از ایران فراری داد.

وی قیام دیگری را که توسط مرجعیت شیعه بر ضد استبداد در ایران صورت گرفت را مورد توجه قرار داد و گفت: امام خمینی(ره) با صلابت و با بیدارکردن مردم در مقابل ظلم شاه ایستادگی کرد و انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید.

مدرس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم با بیان اینکه برای پیروزی انقلاب خون‌های فراوانی ریخته شده است تاکید کرد: باید با شناخت ارکان و دستاوردهای انقلاب نسبت به حفظ آن اهتمام داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی ایران را به صورت شایسته رهبری کرد گفت: امام (ره) همواره در سخنانشان نسبت به اینکه انقلاب اسلامی ایران یک هدیه الهی بود تاکید داشتند.

آیت‌الله نوری همدانی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران خاری در چشم دشمنان است تصریح کرد: دشمنان که متوجه بیداری مردم شده بودند برای نابودی انقلاب نقشه کشیدند و با حمایت از صدام به مدت 8 سال ایران را درگیر جنگ کردند.

وی با اشاره به محبوبیت امام خمینی (ره) نزد مردم گفت: محبوبیت امام خمینی (ره) موجب شد که جوانان وطن کفن به تن کرده و در جبهه‌ها مقابل دشمن سینه سپر کنند.

این مرجع تقلید ادامه داد: ‌ایران اسلامی امروز بعد از 37 سال از پیروزی انقلاب ایستاده و کوچکترین حرکتی علیه کشور و نظام را خنثی می‌کند و این آرامش و امنیت جامعه امروز ما مقرون تدبیر رهبری است چرا که دشمن نمی‌تواند نیم نگاهی به مرزهای ایران اسلامی داشته باشد.

آیت‌الله نوری همدانی با تاکید بر اینکه اسلام دین بیدارگری است خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اسلام از مرزهای اروپا و آمریکا گذشته است دشمن گروه‌های تکفیری و داعش را تشکیل داده تا مردم از درک اسلام ناب محمدی (ص) محروم بمانند.

انتهای پیام/78005/ط40/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها