امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144014
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا باهنر دبیرکل جبهه پیروان در نشست خبری که ظهر امروز دوشنبه در خبرگزاری تسنیم ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا باهنر دبیرکل جبهه پیروان در نشست خبری که ظهر امروز دوشنبه در خبرگزاری تسنیم برگزار شد ضمن گرامیداشت سی و ششمین سالگرد نظام جمهوری اسلامی اظهار داشت: انقلاب اسلامی که در اواخر قرن بیستم رخ داد غوغایی در کشورهای منطقه به پا کرد که مزدوران و سردمداران وابسته به استکبار را از قدرت به پایین کشید.

باهنر ادامه داد اگرچه بیداری اسلامی به مشکلاتی برخورد کرد که قابل پیش‌بینی بود و مقام معظم رهبری نیز در سال‌های شروع بیداری اسلامی به شکل مفصل درباره فرصت‌ها و تهدیدهای بیداری اسلامی صحبت کردند اما امیدواریم با وجود این گرفتاری‌ها مسیر خود را ادامه دهند و به یک نظام مردم‌سالار واقعی برسند.
نایب‌رئیس مجلس درباره اسامی نمایندگانی که از رحیمی پول گرفته‌اند تصریح کرد: آقای رحیمی معاون اول دولت دهم بود و اینکه در حال حاضر حکمی علیه او صادر شده و او محکوم شده است باید دوران محکومیتش را طی کند و ما هم در این زمینه دخالتی نمی‌کنیم.
وی با بیان اینکه قوه قضاییه یک قوه مستقل است خاطرنشان کرد: نکته بعدی درباره مباحثی است که ایشان متهم است. پولی را گرفته و برای انتخابات خرج کرده که اینها محتوای داخل پرونده است و زمانی که لازم شود و دادگاه تشخیص دهد که جلسه می‌تواند غیرعلنی باشد این موارد به اطلاع عموم خواهد رسید.
وی ادامه داد: ما در کشور فعالان سیاسی و احزابی را داریم که فعال هستند و پس از انقلاب اسلامی جریان‌های چپ و راست و اصولگرایی و اصلاح‌طلبی ایجاد شد و حزب کارگزاران یا حزب مشارکت روی کار آمدند که البته با کنار رفتن دولت هاشمی و دولت خاتمی آنها نیز بی‌رنگ شدند.
باهنر به کم‌رنگ شدن فعالیت رایحه خوش خدمت در زمان احمدی‌نژاد هم اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه تعداد احزابی که فعال هستند تعدادشان کم است، در جریان انتخابات و در غیبت احزاب تلاش شده و هر حزبی از یک کاندیدا حمایت مادی و معنوی کرده است.
دبیرکل جبهه پیروان با اشاره به هزینه‌های انتخاباتی یادآور شد: این هزینه‌ها از سوی خود کاندیداها یا ستادشان تامین می‌شود اما ممکن است بدون اطلاع کاندیداها علاقمندان نیز هزینه‌هایی را انجام دهند ولی مسئله مهم این است که کاندیداهایی که کمک می‌گیرند باید دقت کنند پولی که به دست آنها می‌آید منشا‌اش کثیف نباشد.
وی با اشاره به اینکه مجلس و دولت هنوز به این جمع‌بندی نرسیده‌اند که کمک مستقیمی به نامزدهای انتخاباتی داشته باشند خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی برای تبلیغات نامزدها باید به آنها کمک کند اما هنوز این مسئله قانونمند نشده است.
باهنر به منشا هزینه‌های انتخاباتی نمایندگان اشاره کرد و گفت: آنها یا پول شخصی دارند که معمولا کشش این نوع تبلیغات را ندارد، ممکن است به بیت‌المال کانال زده باشند که این پول نامشروع است و در حالت سوم از طرفداران خود کمک‌ها را جمع‌آوری می‌کنند که باید دقت کرد تا منشا آن پاک باشد.
نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: اینکه نقل شده به برخی کاندیداها از سوی رحیمی به مبلغ 5 میلیون تومان کمک شده است آنها حتما مطمئن نبوده‌اند که منشا این پول کثیف است لذا اگر رقبای اصولگرایی که البته اصلاح‌طلبان عاقل این کار را نمی‌کنند، بگویند کاندیداهای اصولگرایی چند سال قبل پولی گرفته‌اند که منشا پاکی نداشته، بی‌اخلاقی است.
وی تاکید کرد: بنده آن زمان هم به عنوان کسی که در انتخابات فعال بوده است اگر پولی گرفته و خرج کرده‌ایم باید در مقابل قوه قضاییه پاسخگو باشیم که منشا این پول مشتبه و به عنوان دست‌اندازی به بیت‌المال نبوده باشد.
باهنر یکی از مباحث مهم در بحث سیاست‌های کلی انتخابات که در مجمع در حال بررسی است را شفاف‌ بودن منابع مالی انتخاباتی عنوان کرد و در عین حال گفت: بنده شنیده ام که آقای رحیمی درخواست اعاده دادرسی داده که این قضیه به قوه قضاییه بستگی دارد که با آن موافقت کند یا خیر.
نایب‌رئیس مجلس با اشاره به بحث شهادت‌نامه در این موضوع خاطرنشان کرد: ما باید پاسخگو باشیم و در کسب کمک‌ها باید دقت کنیم که منشا پولی که دریافت می‌کنیم کاملا روشن و شفاف باشد لذا اگر پول کثیفی در این بین پیدا شود همه باید پاسخگو باشیم.
وی با بیان اینکه من پاسخگوی آقای رحیمی نیستم یادآور شد: در هر دوره انتخابات ما از بیش از 200 کاندیدا حمایت می‌کنیم و برخی از این حمایت‌ها با یک سخنرانی یا یک اطلاعیه است اما در بحث آقای رحیمی بنده نه رسیدی داده‌ام و نه از کسی پولی گرفته‌ام.
باهنر درباره سیاست‌های کلی انتخابات در مجمع تصریح کرد: این مسئله برای اجرایی شدن باید به قانون تبدیل شود؛ قانون به مباحث مالی اشاره دارد اما شفاف نیست. هرچند بعد از تصویب از سوی مجمع نیز باید نزد مقام معظم رهبری برود و ایشان طبق اصل 110 بعد از مشورت با مجمع آن را ابلاغ خواهند کرد و به این ترتیب یا قانون جدیدی تصویب می‌شود یا قوانین قبلی اصلاح خواهد شد.
دبیرکل جامعه مهندسین در پاسخ به سوالی مبنی بر همگرایی جبهه پیروان با جبهه پایداری و ارائه لیست مشترک گفت: ما در انتخابات پیش رو یک رقیب جدی به نام اصلاح‌طلبان داریم هرچند آنها هم اگر می‌خواهند فعالیت کنند با توجه به تجربیات گذشته باید در چارچوب قانون فعال شوند.
وی با تاکید براینکه اصولگرایان به دلیل داشتن رقیب مشترک باید به یکدیگر نزدیک شوند یادآور شد: ما در دوره قبل رقیب جبهه پایداری بودیم ولی احساس می‌کنیم باید به ائتلاف برسیم و امیدواری زیادی برای این مسئله داریم.
باهنر در عین حال به رسانه‌ها توصیه کرد: در حال حاضر فضای انتخابات را عمومی نکنند و برهمین اساس افزود: مشکلات مردم فعلا تعداد کرسی اصلاح‌طلبان و اصولگرایان در مجلس نیست.
باهنر از دیدار تشکل متبوعش با جبهه پایداری، جامعه روحانیت و جامعه مدرسین خبر داد و تاکید کرد: ما انشالله به وحدت خواهیم رسید.
نایب‌رئیس مجلس درباره آیت‌الله مصباح اظهار داشت: ایشان از نظر علمی و فرهنگی خدمات زیادی به نظام کرده‌اند و ما علاقه داریم که جامعتین با آیت‌الله نشست داشته باشند و صحبت کنند و وحدت آنها برای ما بسیار مهم است لذا از آنها خواهش می‌کنیم که به جمع‌بندی برسند تا ما زیر این چتر حرکت کنیم.
وی درباره استانی‌ شدن انتخابات نیز اظهار داشت: مسئله انتخابات استانی یک مزیت است و در عین حال اشکالاتی دارد؛ اگر انتخابات استانی شود نمایندگان بیشتر به وظایف اصلی خود می‌رسند اما ارتباط آنها با مردم کم خواهد شد لذا طراحان در مجلس به صورتی این مسئله را حل کرده‌اند که کاندیداها شهرستانی باشند اما از سطح استانی رای بگیرد. لذا اگر انتخابات استانی شود به سمت حزبی شدن پیش خواهد رفت.
باهنر درباره اینکه آیا قانون سیاست‌های کلی به انتخابات 94 خواهد رسید یا خیر؟ گفت: بستگی دارد که این قانون چه زمانی به اتمام برسد و تقدیم مقام معظم رهبری شود. البته برخی از سیاست‌ها چند ماه در دفتر مقام معظم رهبری مجددا کار می‌شود. بنابراین اگر سیاست‌های کلی تا اوایل تابستان آینده ابلاغ شود احتمالا قانون بر مبنای آن اصلاح می‌شود و به انتخابات می‌رسد اما اگر کار به شهریور برسد به انتخابات نخواهد رسید.
نایب‌رئیس مجلس درباره اظهارات مداخله‌جویانه نایب‌رئیس مجلس آلمان به خبرنگار فارس گفت: متاسفانه آنها در فاز گذشته و پدرخواندگی هستند و گاهی ملاقات‌هایی را انجام می‌دهند که می‌توان جلوی آنها را گرفت؛ در دوره قبل هیات اروپایی با برخی افراد ملاقات‌هایی داشت که به مصلحت نبود و این نشان‌دهنده ضعف دستگاه‌های اطلاعاتی امنیتی ماست.
وی ادامه داد: نایب‌رئیس مجلس آلمان گنده‌تر از موقعیت خود اظهارنظر کرده که باید ادب را رعایت می‌کرد و حرف‌هایی نمی‌زد که میزبان را برنجاند اما کسانی هم که در ملاقات با او به‌به و چه‌چه کرده‌اند باید پاسخگو باشند.
باهنر افزود: یکی از آقایان اصلاح‌طلب اخیرا گفته که این فرد صحبت‌ها را به من گفته است لذا آقایان نباید در داخل واداده باشند و از این حرف‌ها مشعوف شوند.
نایب‌رئیس مجلس درباره حذف یارانه پردرآمدها نیز تصریح کرد: از اواخر دولت گذشته تاکنون دریافت و پرداخت یارانه‌ها طراز نبوده است و 700و 800 میلیون تومان کسری داشته است که برای جبران آن یا باید درآمد یارانه‌ها زیاد شود، یا هزینه درآمد پایین بیاید و یا کسری بودجه از جایی تامین شود که باعث تورم خواهد شد بنابراین از دولت تدبیر انتظار داریم که زودتر این مسئله را حل کند.
وی ادامه داد: مجلس در بودجه خود این پیام را داد که صاحبان درآمد بالا باید حذف شوند اما آنها می‌گویند چون ما نمی‌توانیم همه پولدارها را شناسایی کنیم بنابراین آن یک میلیون نفر را هم حذف نمی‌کنیم در حالی که خانواده‌ای که سه تا 5 میلیون درآمد دارد با پول یارانه نه فقیر می‌شود و نه غنی.
باهنر تاکید کرد: ما برای بودجه سال آینده هم همین توصیه‌ها را داریم چراکه این کار مجری است.
دبیرکل جبهه پیروان درباره انتخابات آینده نیز خاطرنشان کرد: انتخابات آینده یا دو قطبی است و یا با حضور اعتدالی‌ها، اصولگرایان و اصلاح‌طلبان سه قطبی خواهد شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها