امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۶:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144034
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اگر چه میزان کلی سرطان روده بزرگ در دهه‌های اخیر کاهش یافته است اما تحقیقات ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اگر چه میزان کلی سرطان روده بزرگ در دهه‌های اخیر کاهش یافته است اما تحقیقات جدید نشان داده است که بیش از 20 سال گذشته این بیماری در میان بزرگسالان جوان و میانسالان آمریکایی افزایش یافته است.

میزان سرطان روده بزرگ در میان مردان و زنان بین سنین 20 و 49 بود این افراد گروهی بودند.

سازمان پژوهش‌های متعدد نشان داده است که سرطان روده بزرگ در افراد زیر 50 درحال افزایش است و تحقیقات همچنین نشان داده است که این بیماری در میان بزرگسالان بسیار جوان یافت می‌شود.

نتایج این تحقیقات اخیرا در مجله نوجوان و جوان انکولوژی بزرگسالان منتشر شد.

نویسندگان این تحقیقات اشاره کردند که بیش از 90 درصد از افرادی که به سرطان روده بزرگ مبتلا بودند 50 و بالاتر از آن سن داشتند.

تجزیه و تحلیل داده‌های موسسه ملی سرطان ایالات متحده، در جراحی JAMA در ماه نوامبر گذشته منتشر شد، نشان داد که به طور کلی، نرخ ابتلا به سرطان روده بزرگ تقریبا یک درصد در هر سال بین 1975 و 2010 کاهش یافته بود.

این تحقیقات همچنین نشان داد که در طول مدت زمان مشابه در محدوده سنی 20 تا 34 به میزان 2 درصد و در محدوده سنی 35 تا 49 سال به میزان سالانه نیم درصد افزایش داشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها