امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۴:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14404
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 174
 حسن رحیمی‌روشن عضو هیات علمی دانشگاه بوعلی سینا در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره نتیجه انتخابات 24 ...

 حسن رحیمی‌روشن عضو هیات علمی دانشگاه بوعلی سینا در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره نتیجه انتخابات 24 خرداد با بیان اینکه اصولگرایی مطرح در انقلاب اسلامی یک اصولگرایی واقعی و به عنوان یک مکتب که از اسلام ناب سر چشمه می‌گیرد مطرح است، ‌اظهار داشت: متاسفانه برخی کسانی که خود را اصولگرا می‌نامند تا حدود زیادی از اصل اصولگرایی فاصله گرفته‌اند.  

رحیمی ‌روشن به انتقاد اصولگرایان از دولت احمدی‌نژاد بی‌توجه به نقاط قوت آن و حمایت روحانی از هاشمی و خاتمی اشاره و تصریح کرد: اگر روحانی به عنوان منتقد احمدی نژاد ظاهر شود در افکار عمومی قابل قبول است زیرا او در 8سال دولت احمدی نژاد خارج از قدرت اجرایی بوده است و به راحتی تمام مشکلات موجود را صحیح یا غلط بر دوش دولت مستقر می‌داند، اما برای مردم قابل قبول نیست که اصولگرایان هیچ نقشی در مشکلات اقتصادی کنونی ندارند و همه مشکلات از احمدی نژاد است.

عضو هیات علمی دانشگاه بوعلی سینا با تاکید بر اینکه در مشکلات اقتصادی مجلس اصولگرا و دولت احمدی نژاد به یک اندازه مقصرند، افزود: هیچوقت در چند سال اخیر اتفاق نیفتاد که لایحه ای به مجلس برود و قلع قمع شده و تغییر ماهیت یافته به دولت بازنگردد. نکته‌ای که بارها رهبر انقلاب هم تذکر دادند که باید قوانینی تصویب شود که برای مجری هم قابل اجرا باشد اما مجلس هیچ وقت همراهی همدلانه نداشت.

وی پیروز انتخابات را مردم، نظام اسلامی و رهبری انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد:  مردم پیروزند برای اینکه ثابت کردند با اسم‌ها و نمادها عقد اخوت ندارند بلکه برای آنها محتوا و عمل مهم است نه اسامی و جریان‌ها. نظام پیروز است برای اینکه این بستر را برای مردم فراهم کرد و از سوی دیگر به دشمنان ظرفیت بالای مردمسالاری دینی را ثابت کرد.

«این پیروزی تبرئه‌ای است از اتهام تقلب در سال88. اکنون آقای هاشمی و دیگران این انتخابات را سالم و بدون خدشه خوانده‌اند که صحیح است؛‌ امید اینکه حداقل در نهانخانه وجدان خود هم دانسته باشند که انتخابات قبل هم کاملا سالم بود اما آنها بودند که برای اغراض شخصی تن به رای مردم نمی‌دادند و هزینه زیادی را به نظام تحمیل کردند و دشمنان را امیدوار کردند.»

این استاد دانشگاه با بیان اینکه چون اصولگرایان «نمود» و محتوای واقعی مکتب اصولگرایی را وانهاده و فقط به «نماد» اصولگرایی اکتفا کردند، این «نه» نفی اصولگرایی نبود بلکه هشداری بود به اصولگرایان که از مسیر اصولگرایی خارج شده‌اند، گفت: بدانیم که اگر بر مسیر سنت‌های الهی حرکت نکنیم و هر دردی را با چاره خودش درمان نکنیم، حتی اگر سرباز بلا فصل حضرت رسول(ص) هم باشیم معرکه «احد» در انتظار ماست.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار