امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۲:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144040
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هرمز شمس، نایب رییس جشنواره چشم پزشکی و علوم بینایی گفت: همزمان با یک صد و دهمین سالگرد تولد پروفسور ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هرمز شمس، نایب رییس جشنواره چشم پزشکی و علوم بینایی گفت: همزمان با یک صد و دهمین سالگرد تولد پروفسور فقید محمدقلی شمس، پدر چشم پزشکی نوین ایران، هشتادمین سال تاسیس بیمارستان فارابی ( نخستین مرکز تخصصی چشم پزشکی کشور ) و هشتادمین سالگرد پیوند قرنیه چشم، هفتم اسفند امسال مراسمی در بیمارستان فارابی تهران برگزار می‌شود.

شمس افزود: بیمارستان فارابی در نظر دارد، یادواره پروفسور محمد قلی شمس، پدر چشم پزشکی نوین ایران و موسس بیمارستان فارابی و انجمن چشم پزشکی را امسال به مناسبت یک صد و دهمین سالگرد تولد این پروفسور فقید برگزار کند.

وی ادامه داد: هفتم اسفند همچنین برترین های این جشنواره با هدف تجلیل و تشویق دانشمندان و محققان، معرفی پروژه های برتر علمی و پژوهشی، انگیزش آفرینی برای شکل گیری و هدایت پژوهش های جدید و هدایت آن ها به سوی اولویت های ملی و مرزهای دانش و نیز تشویق پژوهش های دانشجویی و تالیف های انجام شده در عرصه چشم پزشکی و علوم بینایی برگزار می شود.

شمس تصریح کرد: هفتمین جشنواره چشم پزشکی و علوم بینایی شمس در دو دسته رقابتی و غیر رقابتی برگزار می‌شود که در بخش رقابتی، بخش های ابداع یا اختراع برتر، کتاب و پایان‌نامه برتر، نوآوری برتر در روش جراحی، مقاله برتر فارسی و انگلیسی، طرح پژوهش برتر و بخش دانشور جوان برگزار می شود.

نایب رئیس جشنواره چشم پزشکی و علوم بینایی افزود: در دسته غیر رقابتی بخش هایی همچون معرفی بانوی چشم پزشکی کشور، چشم پزشک پارسی، ادیب چشم پزشکان، نشان خدمت و مسئولیت پذیری حرفه‌ای و اجتماعی، نوعدوستی و پیشگیری از نابینایی، آموزگار برتر و دانشمند برتر معرفی خواهند شد.

وی گفت: در این مراسم همچنین از تمبر  " طبیب دیدگان " به مناسبت ریشه کنی تراخم و خدمات پروفسور محمد قلی شمس رونمایی می شود.

علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد هفتمین جشنواره چشم پزشکی و علوم بینایی شمس می توانند به نشانی اینترنتی www.shamsfestival.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها