امروز : شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 24
۰۹:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144041
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، علی همتی در مراسم افتتاح بیمارستان آیت‌الله کاشانی که با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سید تقی ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، علی همتی در مراسم افتتاح بیمارستان آیت‌الله کاشانی که با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی برگزار شد، اظهارداشت: سازمان تامین اجتماعی 77 بیمارستان و 250 مرکز بهداشتی و درمانی در سطح کشور دارد که این مراکز به بیش از 39 میلیون نفر از بیمه شدگان ارائه خدمت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه طول عمر مفید بیمارستان‌ها 30 سال است، گفت: در حال حاضر اکثر بیمارستان‌های تامین اجتماعی بالای 30 سال عمر دارند و بیمارستان قدیمی آیت‌الله کاشانی نیز 50 سال قدمت داشته است.

وی با بیان اینکه بیمارستان آیت‌الله کاشانی در یک منطقه سنتی کارگر نشین که قشر ضعیف جامعه زندگی می‌کنند باید به آنها از لحاظ خدمات بهداشتی و درمانی خدمات ویژه‌تری ارائه شود.

وی با تاکید بر اینکه افزایش کیفیت خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی در اولویت سازمان قرار گرفته است، گفت: در شرق تهران بیمارستان لواسانی در حال بازسازی و نوسازی است و بیمارستان‌های فیاض‌بخش، معیری و هدایت نیز در تهران در حال نوسازی هستند.

همتی مقاوم‌سازی بیمارستانها اشاره کرد و گفت: متاسفانه بعضی از بیمارستانها در برابر حوادث طبیعی مقاوم نیستند و با وقوع کوچکترین حادثه‌ای امکان تخریب آنها است که در همین راستا 220 برنامه برای مقاوم‌سازی بیمارستان‌ها عملیاتی کردیم.

وی به عدالت در ارائه خدمات درمانی اشاره کرد و گفت: تاکنون نحوه توزیع بیمارستان‌ها و مراکز ملکی براساس عدالت و سرانه جمعیتی نبوده است که باید با تغییر رویه در این جهت اقدام کنیم.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون 26 مرکز درمانی عملیات ساخت آن آغاز شده است و حدود 23 مرکز دیگر نیز زمین آن محقق شده است.

 در ادامه این مراسم محمدتقی خسروانی‌مقدم ،اظهار داشت: درمان استان تهران ویترین درمان سازمان تامین اجتماعی است و بیش از یک سوم پرسنل، یک سوم هزینه درمان و یک سوم عملکرد درمان کشور به این اداره کل مربوط است.

وی با بیان اینکه 8 میلیون بیمه شده تحت پوشش این اداره کل هستند، گفت: اکنون سازمان تامین اجتماعی همسو با طرح تحول نظام سلامت شاهد تحولات چشمگیر در بخش درمان مستقیم و غیرمستقیم خود است و طرح‌های موفقش در حوزه درمان باعث افزایش رضایت‌مندی بیمه‌شدگان شده است.

مدیرکل درمان تامین اجتماعی استان تهران با بیان اینکه هزینه‌کرد سازمان تأمین اجتماعی در تهران برای امر درمان بیمه شدگان به دو هزار میلیارد تومان می‌رسد، اظهار کرد: برای نخستین بار بحث پرداخت خسارات درمان به 23 کارگزاری تفویض شد و دیگر شاهد صف‌های طویل در شعب نیستیم. مدت زمان رسیدگی به این پرونده‌ها به کمتر از 15 دقیقه رسیده است.

خسروانی‌مقدم ضمن اعلام این خبر که مراجعه مردم به شعب تأمین اجتماعی برای تایید دارو طی دو تا سه هفته آینده به صفر می‌رسد، گفت: تنها سه مرکز اسلامشهر، شهریار و ورامین باقی مانده‌اند که به زودی این طرح در این مناطق نیز اجرا می‌شود و دیگر مردم برای تهیه نسخ دارویی گرانقیمت و خاص خود به شعب مراجعه نمی‌کنند.

وی ادامه داد: پرداخت بدهی‌های مراکز طرف قرارداد نیز به روز شده است، اکنون براساس آخرین آمارها تعداد بستری شدگان در 10 ماه اخیر در تهران 112 هزار نفر است، همچنین 7.5 میلیون نفر به پزشکان طرف قرارداد ما مراجعه کرده‌اند و 77 هزار جراحی انجام شده است که از این تعداد 11 هزار جراحی بزرگ بوده است.

مدیرکل درمان تأمین اجتماعی استان تهران با بیان اینکه خزانه یک منطقه محروم و شلوغ تهران است، گفت: امروز با افتتاح ساختمان جدید تعداد تخت‌های این بیمارستان به 200 تخت می‌رسد؛ این بیمارستان در عرض سه سال تکمیل شده و 20 میلیارد تومان برای آن هزینه کرده‌ایم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها