امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۰:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144049
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
علی زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به پیروزی ...

علی زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی در سال 57 اظهار داشت: بهترین خاطره‌‌ام زمانی بود که عضو کمیته استقبال از حضرت امام(ره) بودم و محل استقرار نیز بعد از میدان آزادی در خیابان انقلاب بود.

وی ادامه داد: مردم خیلی شور و اشتیاق داشتند تا چهره امام(ره) را ببینند و خودرویی که حضرت امام(ره) در آن سوار بود، پشت خودرو صدا و سیما حرکت می‌کرد.

زرافشان افزود: وقتی از جلوی حضرت امام(ره) عبور کرد یک لحظه چهره امام دیده شد؛ اما مردم نتوانستند امام(ره) را ببینند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: وقتی به مردم اعلام کردیم امام(ره) رفتند؛ یک افسوس و اندوه زیادی در چهره مردم دیده شد و باور نمی‌کردند.

وی اضافه کرد: مردم گفتند آمده‌ایم امام(ره) را ببینیم و همانطور پشت سر ماشین حرکت کردند و آن روز مردم از خیابان انقلاب تا بهشت‌زهرا (س) حرکت کردند تا در بهشت زهرا(س) بتوانند چهره امام(ره) را ببینند.

 زرافشان در پاسخ به این پرسش که «تعداد دانش‌آموزان در سال 57 چه میزان بود؟»، خاطرنشان کرد: سال 57 کل دانش‌‌آموزان دوره ابتدایی 4 میلیون و 394 هزار و 972 نفر، دوره راهنمایی یک میلیون و 535 هزار و 263 نفر و در دوره متوسطه یک میلیون و 87 هزار و 559 نفر است.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: در مجموع تعداد دانش‌آموزان در سال 57، 7 میلیون و 959 هزار و 430 دانش‌آموز در کشور بود.

به گزارش فارس، بعد از انقلاب اسلامی ایران، کودکانی که از تحصیل محروم بودند به مدرسه وارد شدند، یه طوری‌که این عدد به حدود 19 میلیون دانش‌آموز رسید و اکنون بعد از گذشت 36 سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، تمام دانش‌آموزان به مدرسه می‌روند اما با توجه به کاهش رشد جمعیت در سال‌های اخیر، تعداد دانش‌آموزان به حدود 13 میلیون نفر رسیده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها