امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۸:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144050
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، امروز شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور میزبان معاون مشمولان و امور معافیت‌

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، امروز شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور میزبان معاون مشمولان و امور معافیت‌ های سازمان وظیفه عمومی ناجا بود و سرهنگ نجف حمیدزاده معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا و سرگرد کیوان صفرزاده به طور مستقیم پاسخگوی تماس ایرانیان مقیم خارج در حوزه نظام وظیفه بودند.

سرهنگ حمیدزاده عمده تماس‌های انجام شده را در مورد طرح جدید جریمه و تعیین تکلیف مشمولان غایب عنوان کرد و گفت: تماس‌هایی از آمریکا، آلمان، ایتالیا، انگلیس و ... داشتیم که در مورد پیش‌ ثبت‌نامی که سازمان نظام وظیفه عمومی در مورد طرح جدید جریمه اعلام کرده است سؤال می‌کردند.

وی در مورد این طرح گفت: در قانون بودجه 94 ردیفی دیده شده که بر اساس آن افرادی که حداقل 8 سال غیبت داشته باشند می‌توانند با پرداخت مبلغی به عنوان جریمه سربازی خود را تعیین تکلیف کنند که این پیش ثبت‌نام از 15 بهمن تا 15 اسفند به مدت یک ماه انجام خواهد شد که طبق آن سازمان نظام وظیفه می‌تواند برنامه‌ریزی خود را در این زمینه از ابتدای سال 94 آغاز کند.

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا تصریح کرد: تماس‌هایی نیز از داخل ایران داشتیم که در مورد بستگان یا فرزندانشان بود که در خارج از کشور اقامت داشتند که علاوه بر طرح جدید در مورد تعویض کارت پایان خدمت، بحث تردد و معافیت تحصیلی و ... بود.

این مقام ارشد انتظامی در مورد طرح جدید مسافرت ایرانیان مقیم خارج به داخل ایران اشاره و تصریح کرد: افرادی که حداقل 3 سال مقیم خارج از کشور بوده و در زمره مشمولان تحصیلی و فرزندان کارکنان دولت نباشند می‌توانند سالی دو بار وارد کشور شوند و به مدت 3 ماه اقامت داشته باشند که این طرح برای ایجاد ارتباط بیشتر فراهم شده است.

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا در ادامه در مورد طرح خرید خدمت گفت: خرید خدمت از سیاست‌های ستاد کل خارج شده و این طرح جدید جریمه و تعیین تکلیف مشمولان شامل افرادی می‌شود که بلاتکلیف و نگران هستند چرا که سنشان بالا رفته و کیفیتی برای خدمت ندارند.

سرهنگ حمیدزاده جلسه برگزار شده در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور را مثبت  ارزیابی کرد و گفت: سازمان نظام وظیفه از چنین طرح‌های اطلاع‌رسانی استقبال می‌کند.

بر پایه این گزارش تعدادی از افراد نیز به طور حضوری در شورای عالی ایرانیان خارج از کشور حضور یافتند تا برای مشکل خود راه‌حلی پیدا کنند؛ یکی از این افراد محمد تخم‌پاش بود که پسرش متولد انگلیس بوده و شناسنامه‌اش گم شده بود و ایشان برای پیگیری کارهای فرزندش به شورای عالی امور ایرانیان مراجعه کرده بود.

نکته قابل توجه در این مورد این بود که این فرد مایل بود که فرزندش به ایران سفر کرده و به خدمت سربازی برود. فرد دیگری نیز که پسرش مقیم وین بود به شورای عالی امور ایرانیان مراجعه کرده بود تا درمورد معافیت تحصیلی و سپس مشمولیت فرزندش کسب تکلیف کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها