امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۴:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144051
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از سازمان غذا و دارو، رسول دیناروند در خصوص واردات بی رویه دستگاه لیزر و اینکه به راحتی خرید و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از سازمان غذا و دارو، رسول دیناروند در خصوص واردات بی رویه دستگاه لیزر و اینکه به راحتی خرید و فروش شده و برای آن کلاس های آموزشی برگزار می شود و در آرایشگاهها نیز به راحتی مورد استفاده قرار می‌گیرند، گفت: متأسفانه بازار این حوزه، بازار مکاره‌ای است که نیاز جدی به ساماندهی دارد.

وی گفت:‌ دستگاههای وارداتی قاچاق در این حوزه بسیار وجود دارد و مرز بین روشهای درمانی پوست و روش های آرایشی آن تقریباً از بین رفته است لذا نظارت بر سیاست گذاری در این حوزه با دشواری رو به رو شده است.

وی همچنین افزود: فعالیتهای درمانی توسط افراد غیر متخصص یا کسانی که سواد مرتبط با رشته پزشکی ندارند به صورت گسترده انجام می شود که اثرات ناگوار آن منجر به شکایات متعددی به وزارت بهداشت شده است این وضعیت از نظر ما نامطلوب بوده و می بایست نظارت بر دستگاههای لیزر که هم درمانی اند و هم کاربرد آرایشی و بهداشتی دارند تقویت شود لذا چند ماهی است که کمیته‌ای فنی که هم سیاست گذاری می کند و هم در مورد دستگاههایی که قرار است وارد کشور شوند تصمیم می گیرد و ضابطه تعیین می کند در حوزه تجهیزات پزشکی تشکیل شده است که مجوزهای لازم برای این گونه دستگاهها آنجا صادر می شود.

 دیناروند همچنین درباره " عدم وجود تعرفه سراسری و مشخص"  برای لوازم آرایشی و بهداشتی  که در داروخانه ها به فروش می رسند گفت: بجز دارو که قیمت گذاری آن توسط " کمیسیون قانونی قیمت گذاری دارو" و بر اساس ضوابط مشخص و سختگیرانه صورت می پذیرد قیمت گذاری بقیه کالاها از جمله فراورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی از ضوابط عمومی که در حیطه مسئولیت سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان است و در چارچوب ضوابطی که دولت تعیین کرده، صورت می گیرد پیروی می کند.

بنابراین سازمان غذا و دارو در قبال نظارت برقیمت آنها مسئولیتی ندارد و هر آنچه که در داروخانه فروخته می شود صرفاً از نظر نظارت بر سلامت محور بودن کالا به سازمان غذا و دارو مربوط می شود.

رئیس سازمان غذا و دارو در ادامه با بیان اینکه بهترین محل خرید فرآورده های آرایشی و بهداشتی، داروخانه ها هستند، اظهار داشت: اگر چه ممکن است در داروخانه ها نیز تخلفاتی صورت گیرد ولی باز هم به دلیل قاچاق زیادی که در حوزه فراورده های آرایشی و بهداشتی صورت می گیرد و به دلیل نظارتهایی جدی ای که بر آنجا وجود دارد کمترین قاچاق ممکن به داروخانه ها راه می‌یابد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها