امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۶:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144061
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
«یسری قندیل» کارشناس راهبردی و امنیتی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره از تصمیم رئیس جمهور مصر ...

«یسری قندیل» کارشناس راهبردی و امنیتی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره از تصمیم رئیس جمهور مصر در تشکیل فرماندهی امنیتی یکپارچه ای در منطقه شرق کانال سوئز و مبارزه با تروریسم استقبال کرد و گفت: این اقدام پس از بررسی‌های عمیق از سوی سرویس‌های ذیربط دولت و به خصوص نیروهای مسلح و دستگاه اطلاعات عمومی و نظامی صورت گرفت.

وی افزود: ایده ساماندهی نیروهای ویژه در مبارزه با تروریسم که اطلاعاتی ویژه در اختیار داشته باشند آثار مثبتی در امر مبارزه با تروریسم خواهد داشت و هر پیشرفتی که روی می دهد نتیجه عبرت گیری از درگیری‌های داخلی با تروریست‌ها یا استفاده از تجربیات دیگران است.

قندیل گفت: ارتش مصر به برنامه‌های آمورش و همه ماموریت ویژه‌ای که در مقام یک نهاد نظامی برای مقابله با دشمن خارجی به آن واگذار می‌شود خواهد پرداخت و در چارچوب فرماندهی یکپارچه سرویس ویژه‌ای برای مبارزه با تروریسم دایر می‌شود که و جزئیات مربوط به ماموریت این سرویس به طور بسیار محرمانه به آن سپرده خواهد شد.
کارشناس نظامی مصر درباره نتایج قابل انتظار از تشکیل فرماندهی یکپارچه در کانال سوئز گفت: نتایج این تصمیم بسیار مثبت خواهد بود چرا که نیروهایی ویژه تحت فرماندهی شخصی با کفایت و شناخته شده تشکیل می‌شود و این نیروها برای تخریب تونل‌ها و ساختمان‎هایی که خطری برای کشور محسوب می‌شوند تشکیل می‌شود تا منطقه امنیت پیدا کند.

قندیل با تمجید فرماندهی نیروهای مسلح مصر تاکید کرد: اعتماد بزرگی به شایستگی و توانمندی نیروهای مسلح در مبارزه با چالش‌هایی که کشور مصر را تهدید می‌‎کند و از جمله مبارزه با تروریسم وجود دارد به خصوص که آنها تجربه بزرگی با استفاده از مواجهه‌های سابق خود با تروریسم کسب کرده‌اند.

عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر شنبه گذشته پس از نشست شورای عالی نیروهای مسلح دستور تشکیل فرماندهی یکپارچه برای منطقه شرق کانال سوئز و مبارزه با تروریسم به فرماندهی سرلشگر «اسامه رشدی عسکر» را صادر کرد.

شورای عالی نیروهای مسلح در بیانیه‌ای که پس از نشست این شورا به منظور بررسی پیامدهای حملات تروریستی به مراکز نظامی و امنیتی در شمال سینا برگزار شد، فرمان ریاست جمهوری را قرائت کرد.

السیسی در این نشست همچنین به گزارش‌های مقام‌های امنیتی درباره جزییات تحولات و اوضاع شبه جزیره سینا گوش داد و تلاش‌های نیروهای مسلح این کشور برای مقابله با اقدامات تروریستی در سراسر مصر را ستود.

گروه تروریستی موسوم به ولایت سینا روز چهارشنبه گذشته به مراکز نظامی و امنیتی شمال سینا حمله کرد که در پی آن 30 نظامی و غیر نظامی کشته و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند.

در پی این حملات تروریستی السیسی سفرش را به اتیوپی پایتخت آفریقا برای شرکت در نشست سران اتحادیه آفریقا لغو کرد.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها