امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۲۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144070
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در تاشکند به نقل از سایت خبری «اوزدیلی.اوز»، سازمان جهانی کشاورزان(WFO)  از ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در تاشکند به نقل از سایت خبری «اوزدیلی.اوز»، سازمان جهانی کشاورزان(WFO)  از ازبکستان برای عضویت ثابت در این سازمان دعوت کرد.

بر اساس این گزارش «پیت وانتیماش» معاون رئیس سازمان جهانی کشاورزان و رئیس شورای کشاورزان بلژیک « Boerenbond» علاقه‌مندی خود را برای همکاری‌ با شورای کشاورزان ازبکستان ابراز کرد.

معاون رئیس سازمان جهانی کشاورزان افزود: همکاری‌های فیمابین را می‌توان از طریق حضور کشاورزان بلژیک در نمایشگاه های تخصصی در ازبکستان، تبادل تجربیات در رشد واحدهای کشاورزی و زیرساخت‌های اماکن روستایی و همچنین جلب فن‌آوری‌های نوآوری در زمینه کشاورزی ازبکستان گسترش داد.

«پیت وانتیماش» اظهار داشت: با توجه به فن‌آوری‌های جدید دنیا که در دسترس این سازمان می‌باشد، کلیه کمبودهای تولیدی در ازبکستان را می‌توان برطرف کرد و ما آمادگی لازم را داریم تا به تاشکند در این زمینه‌ها کمک کنیم.

 وی تاکید کرد: فرصت را مغتنم شمرده به عنوان معاون رئیس سازمان جهانی کشاورزان از شورای کشاورزان ازبکستان دعوت می‌کنم که به عنوان عضو ثابت به این سازمان بپیوندد.

سالانه در ازبکستان بیش از 12 میلیون تن میوه و تره بار تولید می شود (تره بار 52%، سیب زمینی 15%، انگور 8%، سایر میوه‌جات 15% و محصولات جالیزی 10%) که از این میزان تولید 75% داخلی، 15% در بخش تولیدات صنعتی، 6% صادرات و 4% برای تامین بذر به کار می‌رود. ارزش صادرات میوه و تره بار ازبکستان بالغ بر 1 میلیارد دلار می‌باشد که 9% ارزش صادراتی این کشور می‌باشد.

کشور های عمده وارد کننده محصولات کشاورزی این کشور روسیه، قزاقستان، افغانستان، عراق، ایران، ترکمنستان، ترکیه، اوکراین، آذربایجان و گرجستان می‌باشند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها