امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۲۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144075
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 8
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،«آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان بار دیگر با انتقاد از جنبش ضداسلامی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،«آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان بار دیگر با انتقاد از جنبش ضداسلامی «پگیدا» گفت که اسلام جزئی از آلمان است. این اظهارات در راستای کمک به کاهش اسلام‌هراسی در آلمان صورت می‌گیرد.
در شرایطی که مدتی است اسلام‌هراسی در آلمان نمود بیشتری پیدا کرده است، مرکل در سخنانی درباره مسلمانان این کشور بار دیگر گفت که اسلام به جامعه آلمان تعلق دارد.

صدراعظم آلمان در گفت‌وگویی با روزنامه آلمانی «هامبورگرآبندبلات» گفت: «در آلمان 4 میلیون مسلمان زندگی می‌کنند. اسلام در مدارس تدریس می‌شود و دکترای آن در دانشگاه‌ها وجود دارد. به همین دلیل این واقعیتی است که بگوییم اسلام جزئی از آلمان است.»

وی پیش از این از هموطنانش خواسته بود تا در تظاهرات‌های ضد اسلامی شرکت نکنند وی همچنین از کسانی که در تظاهرات‌هایی علیه اسلام‌ستیزی شرکت می‌کنند هم خواسته بود تا با عدم درک ادیان در کشور مخالفت کنند.

علاوه بر مرکل برخی از سیاستمداران آلمانی هم به شدت از اقدامات جنبش  ضد اسلامی پگیدا  که مدتی است در کشور تظاهرات‌هایی را علیه مهاجران و مسلمان برگزار می‌کند، انتقاد کرده‌اند.

انتهای‌پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار