امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144077
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، باراک اوباما امروز دوشنبه پیشنهاد بودجه 3.99 تریلیون دلاری را برای سال مالی 2016 به ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، باراک اوباما امروز دوشنبه پیشنهاد بودجه 3.99 تریلیون دلاری را برای سال مالی 2016 به کنگره پیشنهاد کرد.

خبرگزاری رویترز در این باره گزارش داد: «رئیس‌جمهور آمریکا با این کار، یک جنگ با جمهوریخواهان بر سر بهتر کردن شرایط طبقه متوسط آغاز کرد چرا که با توجه برنامه‌های مورد نظر باراک اوباما قرار است مالیات‌های بیشتری از شرکت‌ها و آمریکایی‌های ثروتمند اخذ شود».

در این گزارش می‌خوانیم: «این بودجه(پیشنهادی) کسری بودجه 474 میلیون دلاری را که معادل 2.5 درصد تولید ناخالص داخلی آمریکا است، پیش بینی می‌کند. بودجه اوباما نشان دهنده پیشنهادات مطرح شده وی در سخنرانی سالیانه او در کنگره آمریکا است و به تاکید برای برجسته کردن اولویتهای دموکرات‌ها برای آخرین سال‌های ریاست جمهوری وی و آغاز کمپین انتخاباتی 2016 ریاست جمهوری کمک می‌کند».

رویترز با اشاره به مخالفت‌های احتمالی با این بودجه پیشنهادی می‌نویسد: «این بودجه، بیشتر یک سند سیاسی به عنوان نقشه راه مالی است و برای اجرایی شدن به تایید کنگره تحت کنترل جمهوریخواهان نیاز دارد».

در ادامه گزارش آمده است: «جمهوریخواهان گفته‌اند که آنها در حوزه‌هایی چون اصلاح مالیات و زیرساخت‌ها جای سازش و توافق(با اوباما) می‌بینند اما بسیاری از برنامه‌های اوباما با سر و صداهای زیادی(مخالفت‌ها) همراه بوده است».

رویترز با اشاره به اهداف انتخاباتی بودجه پیشنهادی اوبامای دموکرات می‌نویسد: «دموکرات‌ها بودجه را به عنوان بیان اولویتهایشان و فرصتی برای نشان دادن این موضوع می‌بینند که اعضای این حزب قهرمانان حمایت از آمریکایی‌های طبقه متوسط هستند».

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها