امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۱۴:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144082
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 9
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری اسکای‌نیوز عربی، دولت آمریکا در لایحه بودجه پیشنهادی برای ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری اسکای‌نیوز عربی، دولت آمریکا در لایحه بودجه پیشنهادی برای سال مالی 2016، 8. 8 میلیارد دلار به تسلیح معارضان سوری، مبارزه با داعش و تجهیز ارتش عراق اختصاص داده است.

سقف بودجه در سال مالی 2016 بالغ بر 3.99 هزار میلیارد دلار است.

غربی‌ها پس از نمایش خشن گروه‌های تروریستی در شبکه‌های اجتماعی، آنها را به دو دسته «پیکارجو و معارض میانه‌رو» تقسیم کردند و حال قرار است بخشی از این مبلغ 8.8 میلیارد دلاری، به همین «معارضان میانه‌رو» اختصاص یابد.

گروه تروریستی ارتش آزاد که نقشی عمده در خونین شدن اعتراضات آرام مردم سوریه داشت، یکی از عمده «معارضان میانه‌رو» از نگاه غرب است.

بخش دیگری از این پول هم بناست به مبارزه مستقیم و غیرمستقیم با داعش اختصاص یابد؛ مبارزه مستقیم شامل بمباران مواضع داعش با جنگنده‌های نیروی دریایی ارتش آمریکا و مبارزه غیرمستقیم شامل خرید سلاح برای ارتش عراق می‌شود.

سلاح‌هایی که پس از ورود آمریکایی‌ها در ارتش عراق بسیار متداول شدند، عبارتند از M16 و M4 که هر دو ساخت کارخانجات آمریکایی هستند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار