امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۶:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144087
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نماینده دائمی امارات متحده عربی در آژانس بین‌المللی هسته‌ای در واکنش به ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نماینده دائمی امارات متحده عربی در آژانس بین‌المللی هسته‌ای در واکنش به سخنان اخیر & laquo;علی اکبر صالحی» رییس سازمان انرژی اتمی ایران، خواهان پیوستن ایران به معاهده بین المللی ایمنی هسته‌ای شد.

به گزارش روزنامه اماراتی «نیشن» علی اکبر صالحی اخیرا گفته بود که ایران آماده برقراری معاهده‌ای ایمن سازی منطقه‌ای برای نظارت از فعالیت‌ نیروگاه‌های هسته‌ای و اطمینان بخشی در زمینه عملکرد آن‌ها است.

بر اساس این گزارش، صالحی از آمادگی ایران برای تبادل اطلاعات با کشورهای همسایه در زمینه کاهش خسارت در زمینه حوادث احتمالی آینده خبر داده بود.

در همین رابطه  «حامد الکعبی» نماینده امارات متحده عربی در آژانس بین‌المللی هسته‌ای طی اظهار نظر در این زمینه گفت که کشورهای حاشیه خلیج فارس بارها از ایران در خواست کرده‌اند تا به معاهده ایمن سازی هسته‌ای بپیوندد.

الکعبی در این زمینه اظهار داشت:«ایران تنها کشور با فعالیت های آشکار هسته‌ای است که هنوز به معاهده بین‌المللی ایمن سازی نپیوسته است و کشورهای خلیج فارس خواهان پیوستن ایران به این معاهده هستند.»

این روزنامه اماراتی در خاتمه این خبر ایران را متهم به عدم همکاری طولانی مدت با آژانس بین‌المللی هسته‌ای کرد.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها