امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144090
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
«عبدالله الاشعل»، معاون وزیر خارجه اسبق مصر در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره در خصوص حکم دادگاه مصر ...

«عبدالله الاشعل»، معاون وزیر خارجه اسبق مصر در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره در خصوص حکم دادگاه مصر علیه گردان& zwnj;های عزالدین قسام، شاخه نظامی حماس گفت:حکم صادر شده علیه قسام و تروریستی خواندن آن، از لحاظ ساختار و محتوا قابل قبول نیست و نتیجه تبلیغات منفی برخی رسانه‌ها علیه حماس و قسام صورت گرفته است چرا که برخی تلاش می‌کنند حماس و گردان های عزالدین قسام را به دست داشتن در حملات تروریستی علیه ارتش مصر متهم کنند.

الاشعل افزود: اجرا شدن این حکم اشتباهی بزرگ و غیرقابل قبول است و ممنوع کردن فعالیت گردان‌های قسام امری غیرمنطقی است چرا که این گردان در داخل مصر هیچ مقر یا نیرویی ندارد بنابراین ساز و کار عملی برای اجرای آن در واقع امر وجود ندارد و باید فورا از این اقدام صرف نظر کنیم و به دنبال راه‌های واقعی برای تحقق عدالت و سرکوب تروریسم به منظور حرکت در مسیر توسعه باشیم.

وی تصریح کرد: دشمنی با جنبش‌های مقاومت فلسطین امر مطلوبی نیست و بالعکس باید از جنبش‌های مقاومت علیه اشغالگران اسرائیل حمایت کرده و با آنها وارد اختلاف نشویم.

محمود الزهار عضو رهبری حماس نیز ضمن تکذیب حضور نیروهای گردان‌های قسام در منطقه سینا در مصر، حکم دادگاه مصر علیه این گردان ها را خطرناک دانست و با درخواست برای اعلام اسامی این افراد مقامات مصر را به چالش کشید.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار