امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۰۹:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144091
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «کریس کریستی» فرماندار ایالت نیوجرسی روز  دوشنبه از باراک اوباما، ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «کریس کریستی» فرماندار ایالت نیوجرسی روز  دوشنبه از باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در مذاکره با کوبا و ایران انتقاد کرد.

روزنامه وال‌استریت‌ژورنال از قول آقای کریستی، رئیس جمهور آمریکا را فردی فاقد مهارت‌های مذاکره و غیرموثر در گفت‌وگوهای کوبا و ایران توصیف کرد. 

  کریستی که یکی از نامزدهای احتمالی ریاست‌جمهوری در انتخابات سال 2016 آمریکا است روز دوشنبه گفت: «شما به فردی در کاخ سفید نیاز دارید که مذاکره‌کننده‌ای خوب و موثر باشد. به اعتقاد من، رئیس‌جمهور خودش را فردی با مهارت در مذاکره از جانب منافع آمریکا نشان نداده است.»

فرماندار ایالت نیوجرسی اخیراً برای دیدار با مقامات انگلیسی و سران هیئت‌های تجاری به آن کشور سفر کرده است.

مقامات آمریکایی بر حسب قاعده هنگام سفرهای برون‌مرزی از رئیس دولت خودشان انتقاد نمی‌کنند. کریستی در پاسخ به سوالی درباره اینکه چطور در خاک انگلیس از اوباما انتقاد می‌کند گفت: «مسئله این است که من فکر می‌‌کنم او مذاکره‌کننده خوبی نیست و این چیز تازه‌ای نیست.»

وی در بخش دیگری از سخنانش به انتقاد از اوباما در مذاکره با ایران و کوبا پرداخت. به گفته این مقام عضو حزب جمهوری‌خواه، اوباما در بحث عادی‌سازی روبط با کوبا امتیازهای کافی نگرفته و دولت کوبا دست بالاتر را در مذاکرات داشته است.

دولت آمریکا یک سال بعد از قطع روابط با کوبا در سال ۱۹۶۱ این کشور را هدف تحریم قرار داد. باراک اوباما در بهمن‌ماه سال جاری، با این حال از کنگره خواست با لغو تحریم‌های آن کشور موافقت کند.

رئیس‌جمهور آْمریکا پیش از آن در ماه دسامبر از آغاز گفت‌وگوها برای عادی‌سازی روابط دیپلماتیک واشنگتن و هاوانا خبر داده بود که مهم‌ترین چرخش در سیاست خارجی آمریکا در قبال کوبا طی ۵۰ سال اخیر محسوب می‌شود.

انتهای پیام/ا.

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار