امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۱۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144097
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ویلیام شاباس، رئیس کمیته شورای حقوق بشر جنگ غزه که پیشتر از طرف رژیم صهیونیستی برای ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ویلیام شاباس، رئیس کمیته شورای حقوق بشر جنگ غزه که پیشتر از طرف رژیم صهیونیستی برای استعفا تحت فشار قرار گرفته بود روز دوشنبه اعلام کرد قصد دارد از سمتش کناره‌گیری کند.

شورای حقوق بشر سازمان ملل اوت سال گذشته میلادی آقای شاباس را مسئول تحقیق درباره جرائم جنگی رخ داده در خلال حمله اسرائیل به غزه کرده بود.

همزمان در شهریور ماه سال جاری گزارش‌هایی از فشارهای شدید رژیم صهیونیستی و آمریکا برای کناره‌گیری شاباس منتشر شد. شاباس در آن زمان گفته بود به رغم این فشارها استعفا نخواهد کرد. 

آقای شاباس به رغم این روز دوشنبه در نامه‌ای به کمیته مورد نظر که رویترز نسخه‌ای از آن را رویت کرده گفته به زودی استعفا خواهد کرد.

رژیم صهیونیستی مدعی است آقای شاباس به دلیل آنکه مدتی به «سازمان آزادی‌بخش فلسطین» خدمات مشاوره‌‌ای ارائه کرده نخواهد تواتست اصل بی‌طرفی را در تحقیقات رعایت کند.

آقای شاباس در نامه مورد نظر در توضیح درباره دلیل استعفای خود با اشاره به این بهانه رژیم صهیونیستی گفته نمی‌خواهد این موضوع بر آماده‌سازی گزارش جنگ غزه و یافته‌های آن سایه بیفکند.

دیوان بین المللی کیفری روز جمعه ۲۶ دی‌ماه اعلام کرد تحقیقات مقدماتی درباره جنایات جنگی اسرائیل علیه مردم فلسطین در باریکه غزه را آغاز کرده است.

تجاوز ۵۱ روزه اسرائیل به غزه در ماه اوت سال ۲۰۱۴ با میانجی‌گری مصر به پایان رسید. در این حملات بیش از ۲۱۴۰ فلسطینی کشته شدند که ۵۷۷ نفر آنها کودک بودند.بیش از صد و یازده هزار نفر هم زخمی شدند.

انتهای پیام/ا.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها